Esnaflar düğün sezonunu bekliyor

Esnaflar düğün sezonunu bekliyor

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte evlilik hayali kuran çiftlerin düğün hazırlıkları başlıyor. Yeni bir yuva kurma hazırlığında olan çiftler düğün promosyon ürünleri hazırlayan işletmeleri ziyaret ediyor.
 
Aksaray’da Düğün Evi işletmesi sahiplerinden Zeliha Turgut salgından en çok etkilenen sektörlerden birisi olduklarını ifade ederek “Bu dönemde sezon açılır düşüncesiyle sürekli üretimimize devam ettik. Şekerlerimizi, çiçeklerimizi, gelin aksesuarlarımızı, düğünle alakalı ne yapıyorsak hepsinin üretimine devam ettik. Sıkışmamak için stoklarımızı şimdiden yapıyoruz. Pandemi önceki çok kalabalıktık yoğun bir elemanla çalışıyorduk günlük sipariş alıp siparişlerimizi zor yetiştiriyorduk. Şimdi ise kapalı olunca mecburen bizde boş durmamak için üretimimizi yaparak stok hazırlıyoruz. Birçok şehir mavi renge geçerek normalleşme sürecine girdi. Ama Aksaray kırmızı renkte devam ediyor. Esnaflar olarak kırmızı listede olmamız bizi kesinlikle çok üzdü. Aksaray’da insanların maddi açıdan rahat bir nefes alması için ne olursa olsun çarkın dönmesi gerekiyor” dedi.
 
‘ESKİ GÜNLERİ HAYAL EDİYORUZ’
 
Pandemiden önce istihdam sağladıkları eleman sayısının 8 olduğunu fakat şu an sadece 2 kişi ile çalıştıklarını belirten Turgut, “Cirolarımız çok düştü şu an sadece mağazanın kendi giderlerini çıkartabiliyoruz. Geçtiğimiz senelerde hem kazanıyorduk hem kazandırıyorduk. Ama şu an biz kazanamadığımız için çalışanlarımıza da kazandıramıyoruz. Düğün sezonunun başlaması ile birlikte eski günlerimize dönmeyi hayal ediyoruz” dedi.
 
‘İNTERNET SATIŞINA BAŞLADIK’
Sosyal medya üzerinden satış yaptıklarını aktaran Turgut “Günümüz tamamen internet satışına yöneldiği için biz de orda olmaya karar verdik. Yavaş yavaş alışveriş sitelerinde araştırmalar yapıyoruz. Aksaray başta olmak üzere diğer şehirlere hatta yurtdışına bile satış yapıyoruz. Müşteri kitlemizin çoğunluğu yurtdışında ki müşterilerimizden oluşuyor. Avrupa ülkelerine gönderim yapıyoruz onlar siparişlerini veriyor, biz buradan hazırlayıp gönderiyoruz. Müşterilerimizin dükkanımıza geldiği zaman her şeyi bir arada bulması için sözden düğüne kadar her türlü malzemeyi satıyoruz. Düğün sezonunun gelmesini dört gözle bekliyoruz” şeklinde konuştu. Foto-Haber: Erdi ULUKAYA

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı