GBS, nitelikli verilere erişimi kolaylaştıracak

GBS, nitelikli verilere erişimi kolaylaştıracak

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile imzaladıkları protokolle, akademisyenlerin Girişimci Bilgi Sistemi’ndeki (GBS) verilere erişiminin kolaylaşacağını söyledi.
ASÜ ile Bakanlık arasında “Girişimci Bilgi Sistemi Verileri Kapsamında Yapılacak Ortak Çalışma” başlıklı protokol imzalandı. GBS özetle, kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler, araştırma enstitüleri ve sivil toplum kuruluşlarındaki politika yapıcılar, karar alıcılar, uzmanlar ve araştırmacılara ekonomik, sektörel ve bölgesel politikaların tasarlanması, uygulanması ve etkinlik ölçümü için makro ve mikro düzeyde doğru, güvenilir ve ihtiyacı karşılayabilir verilerin sunulacağı bir ortam sağlamak olarak tanımlanıyor. İmzalanan protokolle, ASÜ’de farklı alanlarda çalışmalar ve araştırmalar yapan akademisyenlerin verilere daha kolay bir şekilde erişeceğine dikkat çeken Rektör Şahin,  “İhtiyaç halinde akademisyenler doğru, nitelikli ve güvenilir verilere erişebilecek ve böylece çalışmaların seyrine pozitif bir katkı sağlanmış olacak. Böylesi mühim bir projenin içerisinde olmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.
İlgili protokolü Bakanlık adına Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürü Prof. Dr. İlker Murat Ar ve ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin imzaladı. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı