“Gazilerimiz tarihimizin yaşayan abideleridir”

“Gazilerimiz tarihimizin yaşayan abideleridir”

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, gazilerimizin bölünmez bütünlüğümüzün en büyük pay sahipleri olduğunu dile getirdi.
 
19 Eylül Gaziler günü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, şunları ifade etti: “Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne yönelik saldırılarda ailesini ve geleceğini hiç düşünmeden canını hiçe sayarak cepheden cepheye koşan gazilerimiz, yaşayan değerlerimizin başında gelmektedir. Gazilerimiz ülkemizin medar-ı iftiharları olmanın yanı sıra, vatanseverlikte ve kahramanlıkta hiç tartışmasız yaşayan en büyük örneklerdir. Gazilerimiz, cephelerimizin geçilmez surları olmuş, bin yıldır bu toprakların bölünmez bütünlüğünde büyük pay sahipleridir. Türk milletinin övünç kaynağı olan gazilerimiz aynı zamanda tarihimizin de aynası olmuşlardır. Aziz milletimizin ve ülkemizin, bugün bir ülkenin boyunduruğu altında olmaksızın bağımsız bir şekilde tarih sahnesinde yer alması, aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin eseridir. Bugün, üzerinde özgürce yaşadığımız bu topraklar, maddi bedeller ödenerek değil, şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanca mücadeleleri sayesinde vatanlaşmıştır.En son 15 Temmuz gecesi ordu içerisindeki bir takım asker kıyafeti giymiş FETÖ’cü teröristin kalkışması neticesinde bu millet yine Ya istiklal, ya ölüm şiarı ile meydanlara dökülmüş, 251 şehit vermiş, 2 binin üzerinde kardeşimiz yaralanarak gazi olmuş ve adeta ikinci bir kurtuluş mücadelesi vermiştir.Onlardan kalan mirası ve emaneti korumak, ülkemizi ve milletimizi daha özgür, daha demokratik bir refah ortamına kavuşturmak hepimizin vazifesidir. Birlik ve beraberliğimizi, bayrağımızı, toprak bütünlüğümüzü ve Cumhuriyetimizi korumanın yanı sıra şehit ve gazilerimizin geride kalan ailelerini gözetmek, onlara sahip çıkmak da vefa borcumuzdur. Bu duygu ve düşünceler içerisinde, ülke için gözünü kırpmadan cepheye koşan, yola çıkan şehitlerimize Allah’tan rahmet, dış düşmanlara ve onların içteki işbirlikçilerine karşı şerefle vatanını korumuş, mücadele etmiş ve gazi olmuş tüm gazilerimize hayırlı ve sağlıklı bir hayat diliyorum.”dedi. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı