‘Geleceğe basket at’

‘Geleceğe basket at’

GELECEĞİNİ ÇÖPE ATMA; PET ŞİŞENİ POTAYA AT

Şehit Ali Er Anadolu Lisesi “Geleceğe Basket At” Sıfır Atık Projesi kapsamında farkındalık oluşturan çalışmalara imza atıyor.
Okul öğretmenlerinin kendi imkânlarıyla hazırladığı pet şişe toplama kutularının üzerine basket potası yerleştirerek, öğrencilerin atık pet şişeleri geri dönüşüm amacı ile basket potası şeklinde yapılmış olan pet şişe toplama kutularına atıyor.
Öğrencilerde geri dönüşüm bilinci oluşturulurken aynı zamanda öğrenciler eğlenerek çevreye katkı sağlıyor. Geleceğini çöpe atma; pet şişeni potaya at sloganı ile hazırlanan proje, öğrenciler ve veliler tarafından da takdirde karşılanıyor.
Okul Müdürü Erdal Aksu, “2019/2020 eğitim -öğretim yılında okulda çok fazla pet şişe kullanıldığı fark ettik. Beden eğitimi öğretmenimiz Turgay Kestek ile pet şişelerin toplanması için “Geleceğe Basket At” Sıfır Atık Projesini geliştirdik. Birçok öğrenci okul dışında bile pet şişeleri toplayarak kampanyaya destek veriyor. Pet şişelerin geri dönüşümünden sağlanan kaynak ile öğrencilere spor malzemesi desteği sağlanıyor”dedi.
Proje koordinatörü Turgay Kestek’de, plastiğin yüzyıllarca doğaya zarar verdiğini ifade etti.
Türkiye'de plastik atıklara karşı güzel kampanyalar yapıldığını anlatan Kestek, "Biz de öğrencilerimizle duyarlılık göstererek katkıda bulunmak istedik. Daha önceleri su şişeleri sağa sola atılıyordu şimdi bu kumbaralara atılıyor. Kumbaralarda toplanan plastik şişelerin hem toplanması hem depolanması hem de ayrıştırması kolaylaşacak. Plastik insanlarda hastalıklara, hayvanların ve doğanın ölümüne neden oluyor. Biz de öğrencilerimizle buna karşı koymak için bu çalışmayı gerçekleştirdik"diye konuştu. Foto-Haber: Şeyda COŞAR
 
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı