Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için

Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için

AKSARAY BELEDİYESİ ‘SIFIR ATIK BELGESİ’ ALMAYA HAK KAZANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ülke genelinde yürütülen ‘Sıfır Atık Projesi’ne tam destek veren Aksaray Belediyesi bu doğrultuda çalışmalarına devam ediyor.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında, sorumluluklarını yerine getiren Aksaray Belediyesi bu konuda yaptığı çalışmalar ve duyarlılığı neticesinde “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı. Aksaray Belediyesi Sıfır Atık projesi kapsamında yaptığı çalışmalarla başarılı sonuçlara ulaştı. 
SIFIR ATIK YÖNETMELİĞİ
HÜKÜMLERİ YERİNE GETİRİLDİ
Aksaray Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Belediyeye ait tüm birimlerde uygulanan “Sıfır Atık Projesi” doğrultusunda yapılan yerinde değerlendirmeler neticesinde; kâğıt, plastik, cam, metal vb. ambalaj atıklarının kaynağında doğru ayrılabilmesi için, hizmet binalarında atık geçici depolama alanları oluşturulduğu gözlemlendi. Ayrıca tüm müdürlükler bünyesinden odak noktaları ve sıfır atık görevlileri belirlendi. Belediye personeli de gerekli hassasiyeti gösterirken, Sıfır Atık Yönetmeliği hükümleri yerine getirildi.
Toplam 9 bin 995 ton değerlendirilebilir atık ekonomiye kazandırıldı. 66.136,99 Ağacın kesilmesi, 7 milyon 478 bin 766 LT petrol çıkartılması, cam üretimi için 1 milyon 250 bin 29 ton ham madde kullanımı, metal üretimi için 1 milyon 205 bin 36 ton ham madde kullanımı ve 10 bin 160 LT biyodizel kullanımını engellenerek tasarruf sağlandı.
Aksaray Belediyesi yetkilileri, “Alınan belgenin öneminin farkında olup, “Gelecek nesillerimize yaşanabilir bir dünya bırakmak adına Aksaray Belediyesi olarak gereken tüm hassasiyeti göstermekteyiz. Doğaya ve çevreye olan sorumluluğumuzun farkındayız. Almış olduğumuz ‘Sıfır Atık Belgesi’ bu çalışmaları ne kadar doğru gerçekleştirdiğimizin bir göstergesi. Çalışmalarımızı sürdürecek ve bu çalışmaların tüm il geneline yayılmasını, vatandaşlarımızın da sıfır atık konusunda daha fazla bilinçlenmesini yeni yapacağımız projelerle yakın zamanda sağlayacağız” ifadelerini kullandı. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı