Geleneksel çocuk oyunları turnuvası başladı

Geleneksel çocuk oyunları  turnuvası başladı

Aksaray Belediyesinin Geleneksel Çocuk Oyunlarını yaşatmaya yönelik başlattığı çocuk oyunları ve etkinlik turnuvaları 3 ayrı merkezde eş zamanlı olarak başladı.
Aksaray Belediyesinin yaz spor okulundan sonra çocuklar için yeni bir yarışma ve turnuva etkinliğine de sahipliği yapıyor. Özellikle salgın döneminde evlerinde kapalı kalan çocuklar için gerçekleşen yarışma ve turnuva oyunlarında Geleneksel Çocuk Oyunları tercih ediliyor.
AKMEK merkez binası, Fatih Mahallesindeki Selime Sultan Kadın Aktive Merkezi, TOKİ Mahallesinde Necmiye Hatun Kadın Aktive Merkezinde her haftanın Cuma günü gerçekleşen etkinlik 8 hafta boyunca sürecek. Özellikle pandemi sürecinde oyun alanları daralan çocuklar ve aileleri, Aksaray Belediyesinin bu uygulamasını memnuniyetle karşıladılar.AKMEK merkez binası ile Necmiye Hatun, Selime Sultan Kadın Aktivite Merkezlerinde çocuklar yaz tatili boyunca bir taraftan eğlenirken diğer yandan geleneksel Türk çocuk oyunlarının da yaşamasına katkı sağlıyorlar.
7-14 Yaş grubundan oluşan çocuklar, geleneksel sokak oyunlarından; halat çekme, çuval şenliği, yedi kiremit, sandalye kapmaca, kartal ol oyunu, don ateş oyunu, gazete kapmaca, beştaş turnuvası, kabak oyunu, körebe’nin yanı sıra günümüzün oyun ve spor oyunları olan bowling, denge koordinasyon oyunu, olimpiyat meşalesi, 10 pas oyunu, voleybol turnuvasıyla doyasıya eğleniyorlar.
Çocuklarını etkinlik alanında bekleyen aileler, kendilerine sunulan bu imkândan dolayı Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e teşekkür ettiler. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı