Geleneksel gurbetçi buluşması

Geleneksel gurbetçi buluşması

Aksaray Belediyesi, “3. Gurbetçi Buluşması” adı altında geniş kapsamlı program düzenliyor. 10 Ağustos Salı günü saat 18.30 da Tacin Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Gençlik Parkı Bilim Merkezi önünde düzenlenecek programa Aksaraylı tüm gurbetçiler davet edildi.
 
Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından daha önce iki kez gerçekleştirilen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan “Gurbetçi Buluşması” Avrupa’da ve dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan ve sıla hasreti çeken Aksaraylı vatandaşlarla birlik ve beraberlik içinde olmak açısından büyük önem arz ediyor.
 
Aksaraylı gurbetçileri “Gönül elçisi” olarak değerlendiren ve onların fikirlerinin yol gösterici nitelikte olduğuna dikkat çeken Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada “Avrupa’nın ve dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşamlarını sürdüren gurbetçi hemşerilerimizle bir araya gelerek birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek ve kaynaşmamızı sağlayacak “Gurbetçi Buluşması” adı altında bir toplantı daha düzenliyoruz. Bizler, gurbetçi hemşerilerimizin memleketlerine olan sıla hasreti duygusunu birlikte yaşayabilmek adına birlik ve beraberliğimizi, kaynaşmamızı kuvvetlendirecek böyle bir program düzenliyoruz. Hemşerilerimiz şehrimize geldiklerinde şehrin eksikliklerini bizlere söylüyorlar. Bizde belediye olarak eksiklikleri gidermek için çalışıyoruz. Dünyanın neresinde olursa olsunlar kıymetli hemşerilerimizle bir gönül bağımız bir gönül birlikteliğimiz var. Gurbetçi hemşerilerimiz yurtdışında hem gönül elçilerimiz olarak hem bizi temsil ediyor hem de oralarda yapılan icraatların bizlere aktarılması konusunda gözümüz kulağımız oluyorlar. Gurbetçilerimizin fikirleri ve önerileri bize yol gösterici nitelikte oluyor. Bizlerde onların şehrimize her geldiğinde şehri daha çok gelişmiş daha çok güzelleşmiş olarak görmeleri için mücadele gece gündüz demeden çalışıyoruz” dedi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı