Geleneksel üretimin genç gönüllü elçileri

Geleneksel üretimin genç gönüllü elçileri

ANKARALI GENÇ KIZLAR TARHANA DÖKÜP, BULGUR ÇEKECEK

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) yürütücülüğünde, Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle hayata geçirilen “Geleneksel Üretimin Genç Gönüllü Elçileri Projesi” kapsamında genç kızlar Ankara’nın Bâlâ ilçesinde tarhana döküp, bulgur çekecekler.
Ankaralı genç kızları geleneksel üretim süreçleriyle buluşturmayı amaçlayan “Geleneksel Üretim Atölyelerine” Beypazarı’ndan sonra Bala ilçesinde devam edilecek.
T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile KADEM Ankara Temsilciliğinin ortak projesine katılan 19-24 yaş aralığındaki genç kızlar, Bala’da Afşar Balam Kadın Girişimci Üretim ve İşletme Kooperatifi’nde geleneksel üretim yapan kadınlarla bir araya gelecek. Genç kızlar atölyelerde, Bâlâ tarhanası, meyve kurusu, Anadolu’nun atalık buğdayından kunduru bulguru ve karpuz kabuğundan sirke yapımını öğrenecekler.
Ankara Tarım ve Orman İl Müdürlüğü desteğiyle gerçekleştirilecek geleneksel üretim atölyelerinde gençler, gönüllülük ve usta-çırak anlayışı çerçevesinde meslek etiğini de uygulamalı olarak öğrenecek.Projede amaç, katılımcıların yerel üretime dâhil olabilecekleri alanları tanımaları, bireysel farkındalıklarının artması ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamak.
Genç kızlar geleneksel üretim atölye deneyimlerinin ardından, Bâlâ’nın geleneksel ve kültürel mirasını yakından tanımak amacıyla Bâlâ Belediyesi’nin rehberliğinde çeşitli ziyaretlerde de bulunacak. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı