Genç MÜSİAD’tan bir dizi ziyaret

Genç MÜSİAD’tan bir dizi ziyaret

Bir dizi ziyaretler yapmak üzere Aksaray’a gelen Genç MÜSİAD Genel Başkanı Yunus Furkan Akbal ve yönetim kurulu üyeleri, Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı Evren Dinçer'e nezaket ziyaretinde bulundular. Genç MÜSİAD Genel Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri Vali Hamza Aydoğdu'yu makamında, Belediye Başkanı Evren Dinçer'i ise Gençlik ve Bilim Merkezinde ziyaret etti.Genel Başkan Yunus Furkan Akbal gerçekleştirilen ziyaretlerde Genç MÜSİAD'ın yurt içi ve yurt dışında yapmış olduğu çalışmaların yanı sıra teşkilatlanma yapısı hakkında Vali Aydoğdu ve Belediye Başkanı Dinçer'e bilgi paylaşımda bulunarak Kamu ve STK iş birlikteliğinin önemine değindi.
 
Ülkemizin üretimine ve ihracatına katkı sağlayan İş dünyasına olduğu kadar toplumun diğer kesimleri için de örnek bir eğitim, rehberlik, danışmanlık merkezi haline gelen, uygulama ve çalışmalarını profesyonel düşünce zeminine oturtan, entelektüel birikimini paylaşıma açan, “kamu yararına dernek” statüsüne sahip güçlü bir “Sivil Toplum Kuruluşu olan MÜSİAD'ın Devlet kurumlarımızla iş birlikteliği içerisindeki yürütmüş olduğu çalışmaların haklı gururunu yaşıyoruz dedi.
 
MÜSİAD Aksaray Başkanı Eyüp Dağdaş başkanlığında yapılan ziyaretlerin ilki Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’ya gerçekleştirildi.
Misafirlerini Valilik makamında ağırlayan Vali Aydoğdu ülkemizin kalkınması, içerde ve dışarda söz sahibi olması adına bizlerden sonra bu koltuklara oturarak ülke yönetiminde söz sahibi olacak gençlerimizden beklentilerimiz oldukça büyüktür. Devlet olarak geleceğimizin teminatı olan gençlerimize ülkemiz adına yapmış oldukları tüm çalışma ve projelerde desteklerimiz devam edecektir dedi.
 
MÜSİAD heyeti daha sonra ziyaretlerinin ikinci durağı olan Gençlik ve Bilim merkezini ziyaret ederek Başkan Dinçer'den merkez hakkında bilgi aldı. Toplamda 4 kattan oluşan Gençlik ve Bilim Merkezinin 1. Katında 120 metrekaresi kapalı 120 metrekaresi açık hale getirilebilen Bilim Temalı Çocuk Kütüphanesi ve atölyelerin kurulduğunu yine aynı katta E-Game, Robotik Kodlama Atölyesi, El Sanatları Atölyesi, Steam Atölyesi, Açık Yetişkin Kütüphanesinin yer alındığını belirterek gençlerin sosyal ve kültürel anlamda kendilerini geliştirebilmeleri için her türlü imkân oluşturulduğunu. Gençlerin teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeleri için tüm imkânların sağlanarak Pandemi sonrası Gençlik ve Bilim Merkezinde, İHA ve SİHA eğitimleri ve ilgili kursların düzenleneceğini, ayrıca yine Pandemi sonrası Teknofest festivallerinin yapılmasının planlandığını belirtti.
 
Kamu-STK işbirliğinin artırılması ve Teknofest festivallerinin düzenlenmesi yönünde görüş alışverişinin yapıldığı ziyaretlere, Aksaray MÜSİAD Başkanı Eyüp Dağdaş, Genç MÜSİAD Genel Başkanı Yunus Furkan Akbal, Başkan Yardımcıları Yasin Ertemel, Bahadır Yılmaz Aksaray Genç MÜSİAD Başkanı Said Sametoğlu ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı