‘Gençlerimiz şehrimizi başarıyla temsil ediyor’

‘Gençlerimiz şehrimizi  başarıyla temsil ediyor’

BAŞKAN DİNÇER LİSE ÖĞRENCİLERİNİN MERAK ETTİĞİ SORULARA YANIT VERDİ

Aksaray Belediyesinin ev sahipliğinde lise öğrencileri, Belediye Başkanı Evren Dinçer ile kahvaltı programında bir araya geldi.
KOVİD-19 nedeniyle okulların uzun süre kapalı olduğunu anlatan Başkan Dinçer, “Okuldan uzun süreliğine uzak kaldınız. Salgın sürecinin en kısa sürede sona ermesini bir an önce okullarınıza dönmenizi temenni ediyorum” dedi.
ÖĞRENCİLER MERAK
ETTİKLERİNİ SORDU
Piramit Kafe’de bir araya gelen öğrencileri karşılayan Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Belediyesinin gençlere yönelik projelerini anlatmak üzere bu programın düzenlediğini aktardı.
Başkan Dinçer, “Burada gençlerimize yönelik yaptığımız faaliyetleri anlatacağız. Yaş ortalamasına baktığımda görüyorum ki aramızda birçoğumuz üniversiteli olacak. Biz öğrencilerle zaman zaman buluşmalarımızda bize en çok iletilen talep, kitap konağı ve kütüphane isteği oldu. Bizim zamanımızda böyle imkânlar yoktu. Şimdi bilgiye ulaşmak çok daha kolay. Bunun için kitap konakları projesini önemsiyoruz.  Şehrimize inşa etmeyi düşündüğümüz 3 adet kitap konağımızın ihalesini tamamladık. Paşacık Mahallesinde, TOKİ Cumhuriyet ve Yunus Emre, Hasas-Nakkaş Mahallerinde kitap konağının temelini atacağız.  Üniversite için değişik illere gittiğinizde göreceksiniz, kitap konaklarının ne derece önemli olduğunu” diye konuştu.
‘GENÇLERİMİZ İYİ
NOKTALARA GELECEK’
Belediye olarak gençlere önem verildiğini aktaran Dinçer, “Sizlere yönelik Gençlik Merkezini yaptık. Tacin Mahallemizde bulunan Gençlik ve Bilim Merkezinin içini dizayn ediyoruz. Açılışını gerçekleştirip sizlerin faydalanmanızı ve istifade etmenizi sağlayacağız. İçerisinde kitap okuma salonları var. Bilgisayar odaları, online oyunların oynandığı e-spor salonları ile robot atölyeleri bulunuyor. Gençlerimiz çeşitli spor dallarında şehrimizi temsilen birçok başarı elde ediyor. Bu başarılar, gençlerimize olan güvenimizi artırıyor. Sizleri spora teşvik etmek için çalışmalar yapıyoruz. Belediye olarak sizlerin yanındayız. Bizle her zaman irtibata geçebilirsiniz. Pandemi sürecinden sonra biran önce derslerine başlamanızı ve daha iyi noktaya gelmenizi temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
Gençler merak ettiği konularda Başkan Dinçer’e sorular yöneltti. Dinçer ise öğrencilerin merak ettiği sorulara yanıt verdi. Öğrencilere belediye tarafından hazırlanan hediye paketleri teslim edildi. Öğrenciler, belediyeye ait otobüslerle hayvan barınağını da ziyaret etti. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı