‘Gençlerimizin bu sesine kulak verelim’

‘Gençlerimizin bu sesine kulak verelim’

ÜNİVERSİTE MEZUNU İŞSİZ GENÇLER İÇİN VATANDAŞLIK MAAŞI VERİLSİN

Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, üniversite mezunu gençlerin işsiz oldukları dönemde temel ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla iş sahibi olana kadar bin 100 TL tutarında vatandaşlık maaşı verilmesi hususuyla kanun teklifi üzerine TBMM Genel Kurulu’nda açıklama yaptı.
Erel; “Üniversite mezunu işsiz gençlerimizin sayısı gün geçtikçe arttı. Yaşam şartları, iş bulma şartları, temel ihtiyaçlarını karşılama şartları o günden bugüne daha da ağırlaştı.  Binbir zorlukla ve gelecek ümidiyle eğitim öğretim hayatını tamamlayan gençlerimiz ve onlara okuması için elinden geldiğinden fazlasıyla destek olan aileleri, işsizlik ve pandemiden dolayı şiddetini artıran zorlu ekonomik şartlardan ve KYK borçlarından dolayı, iş sahibi olmadan, yüksek faizle gelen hacizler altında ezildiler.
Gençlerimizin yüce Meclisten talepleri kendi ifadeleriyle “Üniversitemizi başarıyla tamamlayıp, binbir ümitle mezun olup, genç olarak mezun diplomamızla iş bulana kadar devletimizden ihtiyaçlarımızı karşılamamız için bin 100 TL talep etmekteyiz. Bizler mezun gençler olarak bir umut, bir heyecan, bir hayalle üniversiteye atılıyor, türlü zorluklar; maddi yönden ailemize, manevi yönden bedenimize yıllar boyunca yeterli yükü sağlıyor, mezun olduğumuzda ise bu yükü ailemizin sırtından alma ümidiyle diplomamızı teslim alıyoruz. Ne yazık ki ülkemiz şartlarında iş bulmanın zor olduğu bir dönemden geçiyoruz. Günlerin günleri, mesleklerin meslekleri arattığı o zor günlerde birçok işsiz mezunlarla kara kara düşünüyor, yarının umuduyla elimizden geldiğince koşturmaya devam ediyoruz. Devletimizden ricamız, mezun olup iş bulacağımız uzun soluklu süreçte gençliğin yanında yer alması ve ülke şartlarında az da olsa bin 100 TL aylığa bağlanması bizleri, Türkiye gençleri olarak maddi ve psikolojik yönden huzura kavuşturacaktır.”  Şeklinde iletmektedir. Gençlerimizin sesine kulak verelim” diye konuştu. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı