Gençlik merkezinde EBA sınıfı oluşturuldu

Gençlik merkezinde  EBA sınıfı oluşturuldu

ÖĞRENCİLER DÖNÜŞÜMLÜ OLARAK 12-13'ŞER KİŞİ OLARAK ONLİNE EĞİTİMLERİNİ ALIMINA BAŞLADI

Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, evinde bilgisayar ve internet eksikliği öğrenciler için özel EBA sınıfı oluşturdu. Haftanın 5 günü sabah ve öğleden sonra 25'şer kişilik olmak üzere 50 öğrenci, oluşturulan sınıfta dönüşümlü olarak 12-13'şer kişi olarak online eğitimlerini alımına başladı.
EBA sınıfına gelen öğrencilerin kenar mahalleden ve internet altyapısı olmayan okullardan otobüslerle getirildiğini aktaran Aksaray Gençlik Merkezi gençlik lideri Özlem Koçer, “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün otobüsü ile Atatürk ilkokulundan dönüşümlü olarak 25'şer kişilik olmak üzere 50 öğrenci, oluşturulan sınıfta dönüşümlü olarak 12-13'şer kişi olarak online eğitimlere başladık. Gençlik merkezine gelen öğrencilerin ateşini ölçüp ellerine dezenfekte yapıp özel EBA sınıfında ders almaya başladılar. Dersleri biten öğrencileri tekrardan okullarını bırakıyoruz. Öğrenciler bir gününü burada dolu dolu geçiriyor ve eğitimlerini burada alıyorlar” dedi.
3’üncü sınıf öğrencisi Yiğit Efe İlgün, “Bugün burada yemek yedik, eğlendik, ders çalıştık, çok güzel bir gün geçirdik. EBA’dan dersler işledik. Gençlik merkezindeki görevliler bize çok yardımcı oldu. Burada sınıf arkadaşlarımız ile buluştuk. Bunun yanında öğretmeniz ile canlı anlattı ve çok mutlu olduk” diye konuştu.
‘EBA TV’DEN
DERS ÇALIŞIYORUZ’
Atatürk İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencisi Hakan Saruhan Yürük ise, “Burada günlük olarak ders yapıyorum. Arkadaşlarımla okulda toplanıyoruz, onlar bizi aldılar otobüsle Gençlik Spor Merkezine geldik. Eğleniyoruz, EBA TV’den ders çalışıyoruz. Öğretmenimi arkadaşlarımı çok özlemiştim. Burada test çözüyorum, video izliyorum, öğretmenimle canlı ders yaptım” şeklinde konuştu.
Aynı okul öğrencisi Başak Kulak, “Bugün burada çok eğlendim, bilgisayardan öğretmenimizle ders işledik. Buraya geldiğim için mutlu oldum. Bize verilen bu imkândan dolayı herkese  çok teşekkür ediyorum” dedi. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı