Göktaş, 2020 yılını değerlendirdi

Göktaş, 2020 yılını değerlendirdi

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, 2020 yılını değerlendirirken, 2021 yılının da hayırlar getirmesini diledi.
Dünya genelinde yaşanan Covid-19 Pandemisi nedeniyle 2020 yılının her alanda ve her sektörde birçok olumsuz etki bıraktığını, aşı çalışmalarının ise bu süreçte umut veren bir gelişme olduğunu söyleyen Göktaş; “2019 Yılının Aralık Ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve çok hızlı bir şekilde dünya geneline yayılan koronovirüs2020 yılında başta sağlık, eğitim ve sanayi olmak üzere hayatımızı olumsuz etkilemiştir. Ülkelerin uçuş yasakları getirmesi, üretimlere ara verilmesi, kısıtlamaların artırılması nedeniyle ekonomi alanında her ülkede olduğu gibi ülkemizde de istemediğimiz birçok olumsuzluk meydana gelmiştir. Devletimiz bu noktada iş dünyamızın yaşadığı sıkıntıları göz ününde bulundurarak kısa çalışma ödenekleri, indirimli kredi desteği, kira desteği gibi birçok konuda iş dünyamızın yanında olmuştur. Pandemi nedeniyle yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen ülkemiz üretim alanında bir önceki yıla oranla iyi bir çıkışta yakalamıştır. Bu çıkış 2021 yılında daha fazla artacak ve pandeminin de etkisinin azalmasıyla yeni başlangıçlar söz konusu olacaktır. Aksaray’da 2020 yılında sanayi ve ticaret alanında sıkıntılar yaşasa da yatırım alanında büyük atılım yapmıştır. 2020 Yılının en büyük yatırımları arasında olan LwWaikiki fabrikası şehrimize kazandırılmıştır. 4500 kişiye istihdam imkânı sağlayacak olan yatırımla birlikte yeni yatırımcılarında gözü Aksaray’da olacaktır. Bu noktada iş dünyasının öncü kuruluşu olan Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizler 2021 yılında yeni yatırımların gelmesi adına her türlü çalışmaları gayret ve azimle yapacağız. 2020 yılında faaliyete geçirdiğimiz Dış Ticaret Destek Ofisi ve Üye Hizmet Merkezimizin de meyvelerini 2021 yılında çok net bir şekilde görecek ve şehrimizin ihracat alanında büyük başarılar göstermesine yardımcı olacağız. İş Dünyası olarak temennimiz 2021 yılının başta Ülkemiz olmak üzere şehrimize hayırlar getirmesidir. Bu anlamda Aksaray İş Dünyasının ve Vatandaşlarımızın 2021 yılını kutluyor, sağlıklı ve huzurlu bir yeni yıl diliyorum” dedi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı