Gönülden gönüle iyilik

Gönülden gönüle iyilik

AKSARAY İHH'DAN 2019 DEĞERLENDİRMESİ

Son beş yılda insani yardım alanında gerek Aksaray’da gerekse yurt dışında büyük hizmetlere vesile olan Aksaray İnsani Yardım Derneği( İHH)Başkanı Şenol Korkmaz 2019 yılını değerlendirdi.
SÜREKLİ HAREKETLİLİK
Yıllardır Aksaray’da ve yurt dışında insani yardım çalışmalarında aktif hizmet veren ve şeffaflığı ilke edinen İHH Derneği, 2019 yılında da binlerce gönüle girmeyi başardı.
Korkmaz valilik verilerine göre 2018 yılında hayırseverlerinde yardımlarıyla Aksaray İHH olarak 1.056.378,02 nakdi ve buna ilaveten yaklaşık 2.000.000 ayni yardım yapıldığını dile getirdi.
AKSARAY FAALİYETLERİ
Başta yetim çalışmaları olmak üzere, gıda, kıyafet, okullara; kırtasiye ve gıda kolisi yardımı, burs dağıtımı, hafta sonu kursları, soba ve yakacak yardımı, sınavlara hazırlık kitapları dağıtımı, dezavantajlı gruplara yönelik yardımlar, Ramazan ve Kurban yardımları, karla mücadele ve arama kurtarma yardımı, kadın gönüllülerin iyilik atölyesi çalışmaları, kadınlara ve gençlere yönelik eğitim çalışmaları, gönüllüler buluşması, adak ve akika kurban eti dağıtımı, kermes çalışmaları, kitap tahlilleri sosyal ve kültürel farkındalık çalışmaları, basın açıklamaları ile kamuoyunu bilgilendirme çabaları ve daha nice toplum yararına faaliyetlerle Aksaray'da büyük takdir toplayan İHH gönüllüleri, sürekli hareketliliği ve sürdürülebilir projelerle yardımlaşma ve dayanışma bilincini hiçbir siyasi görüş veya inanç gözetmeden il genelinde yerleştirmeyi amaçladıklarını belirtiyorlar.
YURT DIŞI FAALİYETLERİ 
İHH yurtdışında ise yetim çalışmasının yanı sıra, katarakt ameliyatları, su kuyusu açma, Ramazan ve Kurban yardımları, cami, Kuran kursu, sağlık merkezi, yetimhane, yurt binası, kültür merkezi, okul vb. kalıcı eserler yaptırma, kalkındırma projeleri kapsamında özellikle yetim ve engelli aileleri iş sahibi edindirme, Kur'an-ı Kerim dağıtımı, doğal afet veya savaş ortamlarında arama kurtarma ve acil yardım çalışmalarına katılma, mahpus durumda olan masum insanların özgürlüklerine kavuşmaları için ve azınlıkta olan Müslüman toplumların ülkelerinde eşit haklara sahip olabilmeleri için insani diplomasi çalışmaları, vb faaliyetlerde bulunuyor.
FARKLILIKLAR ZENGİNLİĞİMİZDİR
Korkmaz, toplumun ayrışmasının, bölünmesinin zararını yine toplumun kendisinin gördüğünü belirterek, farklılıklar zenginliktir bilinciyle, önce milli birlik ve beraberliğin sağlanması için çaba sarf edilmesi gerektiğini söyledi.
2019 yılını değerlendiren Korkmaz, gittikçe büyüyen bir hizmet ve gönüllü ağına sahip olduklarından duydukları mutluluğu dile getirdi.
İHH’nın Türkiye genelinde teşkilatlandığını söyleyen Korkmaz, Aksaray merkez ve ilçe temsilcilikleri ile birlikte köy ve kasabalardan gelen yardım taleplerine gönüllü ekiplerle vaktinde cevap verdiklerini belirtti.
Başkan Korkmaz, amaçlarının bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş, aç ve açıkta kalmış, savaş, doğal afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış evsiz, yurtsuz, tüm insanlara insani yardım ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmesini önlemek olduğunu ifade etti.

Aksaray ve genel anlamda insanlık için yapılan tüm çalışmalarda vatandaşların örnek bir başarı sergilediklerini söyleyen Korkmaz, “Bu başarıda küçük, büyük, zengin, fakir, öğrenci, işçi, işveren, gurbetçi, amir, memur, basın mensupları ve daha nice kesimlerin rolü var. Herkese ayrı ayrı teşekkür edip dualarımızı gönderiyoruz ”dedi. (Haber Merkezi)
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı