Gönüllere misafir oluyorlar

Gönüllere misafir oluyorlar

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği 2019 Ramazan programı doğrultusunda köylere kadar uzanan bir iyilik halkası kurmuş durumda.


Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği 2019 Ramazan programı doğrultusunda köylere kadar uzanan bir iyilik halkası kurmuş durumda. İlçe teşkilatlanmasını dört yıl önce tamamlayan derneğin, her hangi bir yardım talebi geldiğinde en kısa zamanda konuya müdahale edebildiği kaydedildi. Tamamen gönüllülük esaslı olan iyilik hareketi Ramazan başlamadan önce hanelere gıda paketleri dağıtımını büyük ölçüde tamamladığı bildirildi.
MERKEZ VE İLÇELERDE DAĞITIMA DEVAM
Yardımlar hakkında bilgi veren Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder ÖZKAN, kalabalık bir iyilik ordusuyla gönüllere misafir olduklarını söyledi. An itibariyle Aksaray genelinde 1100 Ramazan Kumanyasının dağıtımının tamamlandığını belirten Özkan, hayırseverlerin destekleriyle bu sayının daha da artacağının görüldüğünü söyledi. Kumanya veya Alışveriş Kartı dağıtmak isteyen hayırseverlerin derneğe ulaştıklarını ve yardım etmek istedikleri aile sayısını bildirerek bağışlarını yaptıklarını ifade eden Özkan, bu Ramazan'da çok daha fazla yardımın gerçekleşeceğini öngördüklerini ifade etti.
ÖNCELİK YETİMLER, ENGELLİLER VE YAŞLILARIN
Ramazan yardım programında önceliğin yetim, engelli ve yaşlı ailelere verildiğini vurgulayan İHH Başkanı Özkan, dağıtım esnasında bol dualı sıcak sohbetlerin yaşandığını söyledi. Bu durumun dağıtım yapan gönüllüleri oldukça mutlu ettiği izlenimleri ile Ramazan'ın veren için de, alan için de, yardımı ulaştıranlar için de manevi bir haz ortamı oluşturduğundan duydukları mutluluğu ifade etti. Toplumsal dayanışma ile Aksaray genelinde ihtiyaç sahibi tüm hanelerde tebessüm bırakma temennisi içinde olduklarını belirten Özkan, yardım talebinin gittikçe arttığını da sözlerine ekledi.
BİR GIDA PAKETİ: 120₺
Hayırseverlerin elden makbuz karşılığı veya HAVALE/EFT yoluyla bağış yaparak, kumanya dağıttırabileceklerini belirten dernek başkanı Özkan, faaliyetleri İHH AKSARAY sosyal medya araçlarından her gün paylaştıklarını, şeffaflığa önem verdiklerini söyledi. Özkan, kumanya dağıtımı bağışı düşünenler için banka hesap bilgilerini aktardı.
HESAP ADI:
AKSARAY İNSAN HAK VE HÜRRİYETLERİ İNSANİ YARDIM DERNEĞİ 
IBAN NO: TR680020500009105070200001
AÇIKLAMA: RAMAZAN GIDA PAKETİ
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı