‘Güven Masası’ takdir topluyor

‘Güven Masası’ takdir topluyor

Cumhurbaşkanlığı’nın ikinci 100 Günlük Eylem Planında yar alan ve polis merkezlerinde başlatılan "Güven Masası” uygulaması Aksaray’da vatandaşların takdirini topluyor.

Cumhurbaşkanlığı’nın ikinci 100 Günlük Eylem Planında yar alan ve polis merkezlerinde başlatılan "Güven Masası” uygulaması Aksaray’da vatandaşların takdirini topluyor.
Polis merkezlerinden şimdi vatandaşın memnuniyetini artırmak amacıyla Cumhurbaşkanlığının İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nda yer alan polis merkezlerinde "Güven Masası” uygulaması başlatıldı. Bu kapsamda Aksaray Emniyet Müdürlüğüne bağlı Polis Merkezi Amirliğinde “Güven Masası” kuruldu. Vatandaşa en seri şekilde hizmet verilmesi konusunda eğitim almış uzman, güler yüzlü, hizmet odaklı personelin görevlendirildiği Güven Masalarında vatandaşları bir araya getirerek, emniyet hizmetleri sınıfında güvenlik hizmetleri kalitesini en üst seviyeye çıkarmak hedefleniyor.
Polis merkezi amirliklerine gelen vatandaşlar, ilk etapta vatandaş odaklı devlet örneği içerisinde Güven Masasında bulunan görevli personel ile iletişime geçiyor. Vatandaş, konusunda uzman, bilgisi, birikimi ve deneyimi olan polis memuru tarafından karşılanıyor. Vatandaş, sorunlarını ve sıkıntılarını anlattıktan sonra kendisine hızlı bir şekilde yardımcı olunması için görevli personelce ilgili birime yönlendiriliyor. Polis merkezi amirliklerinde çözülebilecek konular söz konusu birimlerce hızlı bir biçimde çözülürken, merkez amirlikleri tarafından çözümü mümkün olan başka konularla ilgili gelen vatandaşa kendi sorununun çözümünün nerede olduğu ve gitmesi gereken birimin adresi ile iletişim bilgileri veriliyor. Polis ve vatandaşın iyi diyalog kurabilmesi, sorunların oluşum aşamasında tespit edilmesi ve hızlı bir şekilde çözülebilmesinin amaçlandığı “Güven Masası” uygulaması, 7 gün 24 saat kesintisiz çalışıyor. Kaliteli hizmet anlayışıyla Adana'daki polis merkezine gelen bütün vatandaşlar güler yüz ile karşılanıyor.
Amirlikler içerisinde “Güven Masası” kapsamında vatandaşa yönelik kurallar da bulunuyor. “Polis Merkezi Amirliği Davranış İlkeleri” başlıklı yazıda, “Türk Polisi” kelimeleri akrostişinde yazılan kurallar yer alıyor. Davranış ilkelerini ise şu kurallar oluşturuyor: "Tüm iş ve işlemlerde yardımcı ve yol gösterici olunacaktır. Ülke genelinde vatandaş odaklı hizmet anlayışı esas alınacaktır. Resmi iş ve işlemlerini (müracaat, şikayet ve başvurular) en kısa sürece alınacak ve tamamlanacaktır. Kişisel bilgi ve verileriniz korunacaktır. Polis merkezlerimizden talep halinde engelli, yaşlı ve hastalar ile müşteki, mağdur ve tanıklara yerinde işlem yapılacaktır. Objektif, dürüst ve adil olunacaktır. Lazım olan tüm hukuki yardım sağlanarak, iş ve işlemleriniz en geç bir saat içimde tamamlanacaktır. İlgili, kibar, nazik ve saygılı davranılacaktır. SMS (kısa mesaj) yolu ile talep edilmesi halinde müracaatınızın akıbeti hakkında bilgilendirme yapılacaktır. İnsan haklarına saygılı bir hizmet anlayışı esas alınacaktır."
Vatandaşlar da uygulamadan çok memnun kaldıklarını, daha önce polis merkezlerine geldikleri zaman ne yapacaklarını bilmediklerini, bu nedenle çok beklediklerini ancak şimdi çok kısa zamanda kendileriyle ilgilenildiğini ve işlerinin çabucak bittiğini söylediler. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı