‘Güzellikleri ve iyilikleri çoğaltmaya çalışacağız’

‘Güzellikleri ve iyilikleri  çoğaltmaya çalışacağız’

AKADEMİK KURUL TOPLANTISINDA FEF’İN 2019 PERFORMANSI KONUŞULDU
 

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, sevgi, saygı, estetik, zarafet, nezaket ve vefa gibi değerleri en üst düzeyde tutarak, iyilik ve güzellikleri çoğaltma gayretinde olduklarını söyledi.
 
Şahin, Sabire Yazıcı Fen Edebiyat Fakültesi (FEF) Akademik Kurul Toplantısı’nda akademisyenlerle buluştu. 2019’u ve bununla birlikte 2015-2019 arasını kapsayan ilk dönemi değerlendiren ASÜ Rektörü, çok önemli çalışmalar yapıldığını kaydetti. Özellikle fiziki çalışmaların ilk dönemde ağırlıkta olduğunu anımsatan Şahin, “Pek çok yeni binanın inşaatı bu dönemde başladı ve bitti. Bunun yanı sıra alt yapı ve yeşillendirme çalışmalarında ciddi bir mesafe alındı ve ihtiyaçlarımız çok büyük oranda tamamlandı. Şu anda bina olarak önemli bir eksiğimiz görünmüyor. İstatistiki veriler de binalarımızın durumunu net olarak ortaya koyuyor. Bu nedenle yeni dönemde yeni binalar üretmek yerine, mevcut binalarımızı çok daha efektif şekilde kullanmaya, çalışmaları buna göre kurgulamaya gayret edeceğiz. Mevcut binalarımız, öğrenci sayımızın peyderpey artışını da karşılayabilecek kapasitede görünüyor.  Elbette binaların kendi içindeki ihtiyaçlarını hızlı şekilde çözmeye devam edeceğiz” dedi. İkinci dönemin sosyal, kültürel, sportif, akademik çalışmalara, yani derinliği olan işlere daha fazla enerji ayrılacak bir süreç olacağına da dikkat çeken Prof. Şahin, şöyle devam etti: “İlk dönemde de bu işleri gerçekleştirdik ama ister istemez fiziki çalışmalar ön planda oldu. Biz, sevgi, saygı, estetik, zarafet, nezaket ve vefa gibi değerleri en üst düzeyde tutarak, güzellikleri ve iyilikleri çoğaltmaya çalışacağız. Bu, bizim mefkûrelerimizden birisidir.” Sabire Yazıcı Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Prof. Dr. Yusuf Yakar da yaptığı kısa konuşmasında 2019 yılında gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin örnekler verdi.
 
Toplantı, 2019 yılında çalışma alanlarında başarı gösteren akademisyenlere belgelerinin takdim edilmesi ve soruların cevaplanmasının ardından sona erdi. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı