HASENE Derneği 9’uncu temsilciliğini Aksaray’da açtı

HASENE Derneği 9’uncu temsilciliğini Aksaray’da açtı

HASENE Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin Türkiye’deki 9’uncu temsilciliği Aksaray’da açıldı. Daha önce Afyonkarahisar, Kayseri, Kocaeli, Konya, Ordu, Samsun, Sivas ve Bursa’da resmi temsilcilikleri açan derneğin, 9 ilde fahri temsilciliği bulunuyor.

Açılışta konuşan İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Türkiye Bölge Başkanı Ahmet Divleli; uluslararası tecrübe ve bilgi birikimlerini HASENE Sosyal Yardımlaşma Derneği ile birlikte Aksaray’ın istifadesine sunmak istediklerini söyledi.

HASENE Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Halil Aydın ise; “Dünyanın dört kıtasına iyilik, hayır ve yardımın ulaşmasına aracı olan HASENE International; kumanya, zekat, fitre, kurban ve acil yardım kampanyaları ile, ‘Yetim Destek Çalışması’, ‘Su Kuyusu, Eğitim, Sosyal Sorumluluk’, ‘Sağlık, Aşevleri’ ve ‘Mobil Hizmetler’ projelerini dünyanın 100‘ü aşkın ülkesinde yüzbinlerce bağışçısıyla gerçekleştiriyor” dedi.

Halil Aydın, HASENE Sosyal Yardımlaşma Derneği olarak 18 ilde ihtiyaç sahiplerine ulaşıp; onların temel ihtiyaç ve haklarını gözeterek, insan onuruna yaraşır bir yaşam sürmeleri doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Aydın, birçok ilde de resmi makamlar ile birlikte kampanya ve sosyal sorumluluk projelerini devam ettirdiklerini kaydederek; “Önceleri Almanya’daki genel merkezimizin Türkiye’deki dağıtım eliyken bugün, kendi bünyemizde bizatihi yardımları, bağışları toplayan ve bunları ihtiyaç sahiplerine ulaştıran bir konumdayız” dedi. Aydın, Aksaray ilinde temsilcilik açtıkları için mutluluk duyduğunu belirtti.

Açılışa Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, IGMG Türkiye Bölge Başkanı Ahmet Divleli, HASENE Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Halil Aydın, IGMG Aksaray Temsilcisi Cem Elibol, HASENE Sosyal Yardımlaşma Derneği Aksaray Temsilcisi Ayhan Türk ile çok sayıda davetli katıldı. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası