Hayvancılık işletmelerine yüzde elli hibe desteği

Hayvancılık işletmelerine yüzde elli hibe desteği

Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmelerine yönelik yatırımların desteklenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Mevcut küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık işletmelerinin altyapılarının geliştirilmesi, hayvansal üretimde verimliliğin ve kalitenin arttırılması, modern hayvancılık işletmelerine dönüştürülmesi için yapılacak yatırımların desteklemesi amacıyla başvuru yapacak üreticilere yüzde 50 hibe desteği verilecek.
Üretimi artırmayı hedeflediklerini belirten Aksaray Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav, “21 mayısta Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile yeni destekler açıklandı. Şehrimizde en az bir yıl aktif hayvancılık işletmesi olan üreticilerimiz, il ve ilçe müdürlüklerimize başvurarak bizden yeni ahır ve ağıl yapımı ile kapasite arttırabilir. Bunun yanında hayvan barınakları için çadır alımında yüzde elli hibe alacaklar. Bu hibelerle makine ve takım desteği de sağlayacağız. Burada yem hazırlama makinesi, süt soğutma tankları, gübre sıyırıcı ile hayvan kaşıma, otomatik suluklarına da yüzde elli hibe desteği vereceğiz. Bu desteklemelerin temel amacı ilimizdeki küçükbaş ile büyükbaş hayvan yetiştiricilerinin alt yapılarının gelişmesi ve üretimi artırmayı hedefliyoruz. Tüm üreticilerimizi bu desteklerden yararlanmaya davet ediyoruz ”diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı