​‘Hem ülke ekonomimize hem aile bütçemize katkı sağlayacak'

​‘Hem ülke ekonomimize hem aile bütçemize katkı sağlayacak

AK Parti Aksaray Kadın Kolları İl Başkanlığı koordinesinde “Finansal Okuryazarlık Seferberliği” semineri düzenlendi.  Seminerde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serap Çoban katılımlarıyla, gerçekleşen seminerde Aksaraylı kadınlar ile buluştu.
İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Belediye Başkan Adayı Evren Dinçer, Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat ve Yönetim kurulu üyeleri, İlçe Kadın Kolları başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda partili bayanın katıldığı seminerde, finansal okuryazarlık, konusunda bilgiler aktarıldı.
Finansal okuryazarlık seferberliğini değerlendiren AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat, “Bu bizim genel merkez ekonomi işleri bakanlığımızın 81 ilde yaptığı bir program. HocamızDoç. Dr. Serap Çoban tarafından bayanlarımıza paranın nasıl yönetileceği, daha pratik, daha profesyonel ve kurumsal anlamda bize çok değerli bilgiler sundu. Güzel bir program oldu. Bayanlarımızın ekonomiye katkı sağlaması için ve finansal okuryazar olabilmeleri için bir destek az da olsa bir katkımız olur inşallah.”dedi.
AK Parti kurulduğu günden bugüne kadar kadının siyasal hayatta, ekonomik hayatta ve sosyal hayatta daha çok yer alması için daha çok önemli düzenlemeler yaptığını aktaran Polat, “Aynı zamanda siyasette kadının daha çok temsili noktasında Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla her seçimlerde, her yönetimlerde mutlaka kadın kontenjanı uygulamış, ekonomik hayatta olduğu gibi siyasal hayatta da, sosyal hayatta da kadının daha çok aktif rol alması iktidarlarımız döneminde sağlanmıştır.” ifadelerini kullandı.
Mali krizler ve küreselleşmenin baş gösterdiği bu günlerde böyle bir programın yapılmasının çok daha anlamlı olduğunu aktaran Belediye Başkan Adayın Evren Dinçer de, “Hepimiz bir şekilde finansal yönetimin içerisindeyiz, ekonomiyle iç içeyiz. Erkekler kadar kadınlarda finans yönetimini ve mali bütçenin yönlendirmesi noktasında ev hayatında ekonominin içerisinde alışveriş noktasında, temizlik ürünleri noktasında bayanlarımız alışverişlerini ev bütçesini dengeleyebilme adına iyi şekilde planlaması gerekiyor. Mali bütçenin, paranın doğru kullanılmasının hem ülke ekonomimize hem aile bütçemize katkı sağlayacağını çok iyi biliyoruz.” şeklinde konuştu.
Ülkelerin kalkınması ileri gitmesi aynı zamanda kadının da ekonomik ve sosyal hayatta son derece aktif rol oynamasını önemi ve annelerimiz ve kadınlarımızın, aile bütçelerinin yönetilmesinde önemine vurgu yapıldığı seminerde Doç. Dr. Serap Çoban, finansal okuryazarlık hakkında bilgiler sundu.
Seferberlik programına katılan bayanlara sertifikaları kendilerine tek tek teslim edildi ve son olarak toplu hatıra resmi çektirilerek etkinlik son buldu. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon