‘Her birey vergi konusunda bilinçli ve bilgili olmalı’

‘Her birey vergi konusunda  bilinçli ve bilgili olmalı’

Aksaray Defterdarı Uğur Arslan, Defterdar Yardımcısı Vekili Tülay Enekci, Gelir Müdür Vekili Mustafa Baysal, Muhakemat Müdürü Lokman Mucur’dan oluşan Defterdarlık Heyeti, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, Meclis Başkanı Fatih Tekin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Kulak, Meclis Üyesi Gürsel Özkan ve Yönetim Kurulu Üyelerinin Vergi Haftasını kutladı.
Aksaray iş dünyasının vergi ödemelerinde üzerine düşeni her zaman yerine getirdiğini dile getiren defterdar Uğur Arslan, ATSO Başkanı Göktaş’a çalışmalarından ve Aksaray’a verdiği katkılardan dolayı teşekkür etti.
‘EKONOMİMİZİN LOKOMOTİFİ VERGİ GELİRLERİDİR’
Defterdarlık Heyetini ATSO’da ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Göktaş ise ziyarete ilişkin yaptığı açıklama da; “Aksaray Defterdarımız Arslan ve beraberinde ki heyete, Vergi Haftası kapsamında gerçekleştirdikleri ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum. Dünya genelinde tüm devletlerin en büyük gelir kaynağı, vergi kalemlerinden oluşmaktadır. Bu vergiler ile vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacak hizmetler yerine getirilir ve huzurlu bir yaşam sürülmesi için çalışmalar yapılır. Bu noktada bizlerde dahil olmak üzere her bireyin vergi konusunda bilinçli ve bilgili olması gerekmektedir. Ülkemizin kalkınması, gelişmesi ve daha güzel bir Türkiye olabilmesi için verginin önemi de bir o kadar artmaktadır. Bunun için vergi dairemize ve her kuruma görev düşmektedir. Bu düşüncelerim ile ekonomimizin lokomotifi olan vergi gelirlerini toplayarak ülkemizin mali ve sosyal yapısına katkı sağlayan vergi dairemize ve çalışanlarına Defterdarımız huzurunda teşekkür ediyorum” dedi.(Haber Merkezi)
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı