‘Her çocuk özeldir’

‘Her çocuk özeldir’

AKSARAY’A 100 ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENİ ATANMASI, ENGELLİ ANNELERİ SEVİNCE BOĞDU

Tek seferde yapılan en büyük öğretmen atamaları olarak dikkat çeken atamalarda 26 ayrı branştan, toplam 455 öğretmen ataması yapıldı. Atanan öğretmenlerin 100'ünün Aksaray’a olması engelli ailelerini sevindirdi.  Engelliler koordinasyon merkezinde işitme engelli gençler mutluluklarını işaret dili ile gösterdi.

Otizmli çocuklar Derneği Başkanı Cennet İnceöz, “100 tane özel eğitimci bizim hayallerimizin de ötesinde. Şuan özel eğitim ilkokulu, özel eğitim uygulama okulu, özel eğitim anaokulu olarak 2 tane toplamda ise 5 tane özel eğitim öğrencilerinin eğitim aldığı okul var. Şu anda 100 tane eğitimcinin sevincini yaşıyoruz. Çok mutluyuz. Valimiz Hamza Aydoğdu başta tüm ilgililere çok teşekkür ederiz. Çocuklarımız için çok iyi olacağına inanıyoruz. Çünkü otizm özel eğitimcilerin ellerinde şekillenebilecek ve aşılabilecek bir farklılık. Hayata adapte olabilmeleri için sürekli eğitime ve özel eğitimciye ihtiyaçları var. Nitelikli eğitimde özel eğitimciden geçiyor. Aksaray ilinde resmi kayıtlarda 160 tane otizmli çocuğumuz var” şeklinde konuştu.

Engelliler Derneği Aksaray Şube Başkanı Bekir Kaya, “Ataması yapılan öğretmenler arasında 100 tanesinin Aksaray’a atandığını öğrendik. Bununla ilgili olarak engelliler ve engelli aileleri olarak çok sevindik ve mutluluk içerisindeyiz. İnşallah Aksaray’a hayırlı uğurlu olur.”dedi.
Aksaray Belediyesi Engelli koordinasyon merkezi sorumlusu ve İşaret dili eğitmeni Sevinç Baran ise, “Çocuklarımız için 100 tane eğitmen atanmış bunu da işitme engelli arkadaşlarımıza anlattık. Gerçekten çok mutlu olduk. Hepimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu yaptığı yazılı açıklamadı: yapılan atamaların kent için önemini belirterek, "Özel çocuklarımız ile daha yakından ilgilenmemiz gerektiğinin farkındayız”

Vali Aydoğdu, özel eğitim konusunda Aksaray'ın zor bir süreçten geçtiğini, kamuoyunda gündeme gelen ve tüm Türkiye'nin takip ettiği bu durum karşısında kentin özel eğitimde daha iyi bir yere gelmesi için önemli bir adımın atıldığını söyledi. Özel eğitime verilen önemin yapılan 100 özel eğitim öğretmeninin kente atanması ile ortaya konulduğunu vurgulayan Vali Aydoğdu: şunları kaydetti:"Her çocuk öğrenir, bazen aynı anda, bazen farklı zamanda, bazen aynı yolla bazen farklı yolla. Bunu en iyi anlayan ve aldığı eğitim ile icraata geçirecek olan kişiler özel eğitim öğretmenleridir. Özel eğitim öğrencisi olan kurumlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak bizim önceliğimizdir. Velilerimiz ve özel öğrencilerimiz rahat olsunlar. Devletimizin bütün imkanları onların hizmetinde olacaktır.”

Vali Aydoğdu, açıklamasında, 100 özel eğitim öğretmeni atanması ile kentin özel eğitim öğretmen açığının kapandığını, bu noktada büyük emekleri bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a, milletvekillerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederek, Aksaray'ın eğitimde daha iyi yerlere gelmesi için hep beraber gayret göstereceklerini aktardı.”


Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı