‘Her işe kadın eli değecek’

‘Her işe kadın eli değecek’

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kampüsteki çalışmaları altı temel ilke üzerinden şekillendirdiklerini, bunlardan birisinin de kadınların yönetime katılımlarını arttırmak olduğunu belirtti.

ASÜ’DE KADIN YÖNETİCİ ORANI YÜZDE 35-45 BANDINDA

Rektör Şahin, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Aksaray İl Temsilcisi Feyza Baydar ve Yönetim Kurulu Üyelerine nezaket ziyaretinde bulundu. ASÜ’deki kadın yönetici oranının yüzde 35-45 bandında olduğunu kaydeden Prof. Şahin, göreve gelirken “her işe kadın eli değecek” dediklerini anımsatarak, “Bu, bizim altı temel ilkemizden birisi oluşturuyor. Kadınlar ve erkekler hayatı farklı açılardan okuyup, yorumlayabiliyor. Bu durum sorunların tespitlerini ve çözüm yollarını da genişleten, ufuk açan bir unsur. Kampüste kadınların yönetimdeki oranlarının arttırılmasını sadece sembolik bir değer üzerinden okumuyoruz. Bunun, kampüsteki çalışmalara somut katkılarının olduğunu da büyük bir memnuniyetle müşahede ediyoruz” dedi. KADEM Başkanı Feyza Baydar da, Türkiye’de, kadının toplumdaki yerinin güçlendirilmesine yönelik yapılan reformlara katkı sunmak adına çalıştıklarını vurguladı.
 
Ziyarette Rektör Şahin’e, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özgül Keleş, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Güney, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezahat Altuntaş Duman, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Sevilay Uslu Divanoğlu, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Güler Duru Aşiret ve Teknik Bilimler MYO Öğretim Görevlisi Muhammet Gümüşsoy eşlik etti. (Haber Merkezi)
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon