‘Herkes insanca yaşama hakkına sahiptir’

‘Herkes insanca yaşama hakkına sahiptir’

Aksaray İnsani Yardım Derneği  (İHH)  Başkanı Şenol Korkmaz, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü sebebiyle bir basın açıklaması yaptı.
Aksaray'da hayırseverlerin destekleriyle ihtiyaç sahibi ailelerin hayat standartlarının yükselmesi için çaba sarf ettiklerini belirten Korkmaz şunları söyledi: “10 Aralık, dünya genelinde mazlumların, mağdurların, muhtaçların sessiz çığlıklarını yeryüzüne yaymak için önemli bir gün. Hepimiz en yakınımızdan dünyanın en uzak köşesine kadar anında yaşanan olaylardan haberdar olabilecek bir çağda yaşıyoruz. Bu durum bizlere aynı zamanda sorumluluk yüklüyor. Müslüman olsun, gayri müslim olsun başı sıkıntıda olan herkese ulaşıp, yardım etmek İslam dinine mensup bizler için önemli bir görevdir. İHH olarak biz de bunun bilinciyle hareket ediyor, hayırsever ve gönüllülerimizin gayretleriyle her gün Aksaray ve dünya genelinde iyilik hikayeleri yazmaya çalışıyoruz. Dünyanın farklı coğrafyalarında devam eden savaşlar, çatışmalar, kuraklık, doğal afetler, siyasi ve ekonomik problemler gibi nedenlerle milyonlarca insan çok zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor. Bugün 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü.  Bugün insan hakları günü ama gönül coğrafyalarımızda yaşanan kan ve gözyaşı dinmiyor. Suriye’de, Filistin’de, Yemen’de, Libya’da, Afganistan’da, Irak’ta, Somali’de, Mısır’da, Doğu Türkistan’da, Keşmir’de, Arakan’da, Gazze’de ve Kudüs’te yaşanan acılar hâlâ vicdanları yaralıyor. Kış kapıya dayandı. İnsanlar, kamplarda ve harabeye dönmüş evlerde ağır kış şartlarından olumsuz etkileniyor. Soğuk hava, zorlu yaşam şartları ve hastalıklar mülteci kamplarındaki insanları daha zorlu şartlarda yaşamaya mecbur  bırakıyor. Bu durumdan en fazla etkilenenler ise çocuklar, kadınlar ve yaşlılar. Her ne kadar onlar için bugüne kadar binlerce briket ev inşa etsek de hâlen çadır kamplarda yaşayan on binlerce insan kendilerine uzanacak bir el bekliyor.İHH İnsani Yardım Vakfı olarak bugüne kadar milletimizin destekleriyle milyonlarca kişiye yardım ulaştırdık ve ulaştırmaya devam ediyoruz. Geçen sene “Rotamız İyilik, Yükümüz İnsanlık” diyerek yola çıkmıştık bu sene de “Kış Kapıda; Yalnız Bırakma” diyerek kışın zor şartlarında çadırlarda kalan Suriyeli mazlumlar için bir yardım kampanyası başlattık. Bu özel günde 81 ilden insani yardım TIR’ı mazlumlar için yola çıkıyor. Yıllardır zor şartlar altında ve imkânsızlıklar içinde yaşamak zorunda kalan kadınları, yaşlıkları, çocukları ve kimsesizleri asla yalnız bırakmayacağız.” (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı