İHH Aksaray'da 850 yetimle ilgileniyor

İHH Aksaray


15 Ramazan Dünya Yetimler Günü vesilesiyle gün boyunca Aksaray yetimleri için etkinlikler gerçekleştirildi.
Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği organizesinde özel çocuklar ve aileleri her yıl Ramazan ayının 15. günü bir araya gelip güzel bir geçiriyorlar.


15 Ramazan Dünya Yetimler Günü vesilesiyle gün boyunca Aksaray yetimleri için etkinlikler gerçekleştirildi.
Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği organizesinde özel çocuklar ve aileleri her yıl Ramazan ayının 15. günü bir araya gelip güzel bir geçiriyorlar.
Konu ile ilgili açıklama yapan Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder Özkan 15 Ramazan'ın 57 İslam ülkesinde Dünya Yetimler Günü olarak kabul edildiğini söyledi. Dünya genelinde savaş, açlık, doğal afet, hastalık, vb. sebeplerle babasını kaybetmiş 400 milyondan fazla çocuğun Yetim kaldığını belirten Özkan, İslam dininin yetimlere yönelik önemli koruyucu ve kollayıcı emirleri olması hasebiyle Müslümanlar olarak farzı kifaye hükmünde bu ulvi sorumluluğu yerine getirmeye çalıştıklarını ifade etti.
Aksaray genelinde yaklaşık 900 özel emanetle ilgilendiklerini dile getiren Özkan, bir gönüllü teşekkül olan İHH'nın İl merkez ve ilçelerde dezavantajlı grup olarak kabul edilen bu kesime sahip çıkmaya çalıştığını belirtti.
Özkan şunları söyledi: "Bugün çok özel bir gün. Peygamber Efendimiz (SAV) 'in yetimleri koruyup kollayanlarla cennette yan yana olacakları müjdesine mazhar olmak için sadece Aksaray İHH Yetim Biriminde görevli yaklaşık 80 aktif gönüllümüzle, bu özel ve güzel insanları kendi çocuklarımız gibi geleceğe hazırlama çabası içindeyiz. Aksaray İHH genel merkez tarafından beş yıldır "En Başarılı Yetim Çalışması Yürüten Şehir" olarak seçiliyor. Bu da arkadaşlarımızın haklı başarısıdır.
Bu Ramazan ayında da çocuklarımızın bayramlıkları tedarik edildi, Ramazan kumanyaları evlerine teslim edildi. İftar günü anneleri ile birlikte Lunaparkta doyasıya eğlendiler. Aksaray Merkez ile birlikte Ortaköy, Eskil ve Gülağaç ilçelerinde iftar programları gerçekleştirildi. Bu özel günde yetimlerle devlet büyüklerini bir araya getirmemizin sebebi, çocukların kendilerine verilen kıymeti hissedip, mutlu olmalarını sağlamaktı. Bu vesileyle Belediye başkanlarımızdan özel talebi olanlar da görüşme imkânı bulmuş oldular. Başkanlarımıza ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederiz.
Sonuç olarak, programlarımıza destek veren Kaymakamlarımıza, Belediye başkanlarımıza, kurum amirlerimize, hayırseverlerimize ve İHH gönüllülerimize gönülden şükranlarımızı sunuyoruz. Hayırseverlerimizin Yetim Projemize destek vermeleri, bu önemli hizmetin aksamadan devam edeceği anlamına gelecektir. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun." (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon