İHH, Sarıyahşi'de projeleri anlattı

İHH, Sarıyahşi

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği ilçelerde toplum yararına yürütülmekte olan projeleri tanıtmak amacıyla, ilçe yöneticileri, kurum amirleri ve işadamları ile tanıtım, istişare ve değerlendirme toplantıları yapıyor.

Sarıyahşi'de İlçe Kaymakamı Sercan Sakarya'nın katılımları, tüm kurum amirleri ve hayırseverlerin hazır bulunduğu toplantıda toplum yararına yürütülmekte olan projeler hakkında bilgi verildi, Sarıyahşi'de yapılan faaliyetler anlatıldı.
İHH Başkanı Önder Özkan, Milli Eğitim Bakanlığı ile yürütülen Yetim Projesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, MÜSİAD, Eğitim Bir Sen ile uygulanan Burs Projesi ve Aksaray Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Uluslararası Doktorlar Derneği Aksaray Temsilciliği ile başlatılacak olan ‘Çöp olmasın şifa olsun’ sağlık projeleri hakkında bilgilendirme yaptı. Özkan, eğitim üzerinde çok durdu ve ihtiyaç sahibi öğrencileri desteklemek amacıyla burs projesini detaylıca anlattı. Yetim Projesi ile Aksaray genelinde 358 özel çocukla ilgilendiklerini, Sarıyahşi'de 2 özel çocuğun proje kapsamında desteklendiğini, ayrıca 4 öğrencinin de burs projesinden faydalandığını hatırlatan Özkan, her şeyin devletten beklenmesinin doğru bir yaklaşım olmadığını ifade etti.
Toplantı sonunda İlçe Kaymakamı Sercan Sakarya, Sarıyahşi'de eğitimli insan sayısının artmasının yerelde ilçenin genelde insanlığın yararına sonuçlanacağını belirterek, Başkan Özkan'a sunumlarından dolayı teşekkür etti. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon