İHH’dan Afrika’ya su kuyusu

İHH’dan Afrika’ya su kuyusu

Dünyanın bir kısmında çocuklar obezite ile mücadele ederken, aynı dünya, başka ülkelerde savaş, açlık, susuzluk, gibi sebeplerden hastalıklarla mücadele eden diğer çocukları görmezlikten geliyor.  Aksaray İnsani Yardım Vakfı (İHH) hayırsever vatandaşların yardımıyla birçok ülkede su kuyuları açtırıyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Aksaray İHH Derneği Başkanı Şenol Korkmaz, hayırseverlerin destekleriyle kriz bölgelerinde sürekli su kuyuları açtırarak insanları temiz suya kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Kirli suyun ölümcül hastalıklara ve sağlık anlamında çeşitli sıkıntılara sebep olduğunu söyleyen Korkmaz, su kuyularının hayati önem taşıdığı vurguladı. İnsanların suya ulaşmak için saatlerce yürümek zorunda olduklarını söyleyen Başkan Korkmaz, su kuyusu açarak onları büyük bir zahmetten kurtarmış olduklarını belirtti. Bir su kuyusu açtırma bedelinin 3 bin Euro olduğunu hatırlatan Korkmaz, Aksaray genelinde ve yurtdışındaki hayırseverleri iyiliğe davet etti. Aksaray İHH’ya gelerek su kuyusu başvurusunda bulunan 11 hayırseverin yardımlarıyla açılan kuyuların Şubat ayında hizmete girdiğini ve açılış merasimine dair fotoğraf, video ve görsellerin hayırseverlere takdim edildiğini belirten Korkmaz, yapılan iyiliğin tarifsiz bir mutluluk vesilesi olduğunu söyledi. 

KUYUYA ANLAMLI İSİM

Hayırseverlerin, su kuyularına genellikle rahmetli olan aile büyüklerinin isimlerini verdiklerini belirten Korkmaz, “Bir hayırseverimiz Afrika’da gayrimüslimleri İslam dinine davet etmek amacıyla su kuyusunun üzerine Bakara Suresinin 153. ayetinin yazılmasını istedi. ‘Şüphesiz, Allah sabredenlerle beraberdir’ ayetinin yazılı olduğu kuyudan faydalanan insanların birçoğu yapılan bu iyiliklerden etkilenerek Müslüman oldukları bildirdi” dedi.

Temiz suya kavuşan Müslümanlar adına, hayırseverlere teşekkür eden Korkmaz, insanlara su ulaştırmakla birlikte gönüllere İslam dinini aşılama vesilesi olarak önemli bir ibadetin gerçekleştiği temennisiyle emeği geçen tüm hayırseverlere ‘Su Gibi Aziz Olunuz’ dedi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası