İKAF 20 paydaş üniversiteler toplantısı düzenlendi

İKAF 20 paydaş üniversiteler  toplantısı düzenlendi

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, öğrencileri mezuniyet sonrasına hazırlayan kariyer etkinliklerinin önemli bir fonksiyonu olduğunu söyledi.
 
İç Anadolu Kariyer Fuarı (İKAF) 2020 kapsamında gerçekleştirilen “İKAF 20 Paydaş Üniversiteler Toplantısı” Erciyes Üniversitesi ev sahipliğinde ve Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin destekleri ile Kayseri’de düzenlendi. 17 paydaş üniversite Rektörü ve yöneticilerinin bulunduğu toplantıya Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Birim Müdürü Neşe Gülmez de katıldı. İKAF, öğrencilerin kendi beceri ve alanlarına uygun iş ve staj imkânlarına erişimini kolaylaştırmak adına gerçekleştiriliyor. Düzenlenen toplantıda, 13-14 Nisan 2020 tarihleri arasında Kayseri’de düzenlenecek organizasyona dair katılımcıların görüş ve önerileri alındı.
‘ÖĞRENCİLERİN YÜZDE 85’İ İŞE BAŞLADI’
 Toplantıda kısa bir konuşma yapan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kariyer fuarlarının önemine dikkat çekerek, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından etkinliğin destekleniyor olmasının ayrıca önemli olduğunu söyledi. ASÜ’de, öğrencilerin mezuniyet sonrası kariyer planlarına katkı sağlamak adına yürütülen Ortak Eğitim Programı’ndan da söz eden Şahin, uygulamanın ilk yılında, katılımcı öğrencilerin yüzde 85’inin işe başladığını belirtti. Toplantıda Rektör Şahin’e, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Özçifçi ile ASÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğretim Görevlisi Seyfullah Gümüşok eşlik etti. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı