İŞKUR ve SGK il Müdürlerinden MÜSİAD'a ziyaret

İŞKUR ve SGK il Müdürlerinden MÜSİAD

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Bilal Akgün ile Çalışma ve İŞKUR Müdürü Mahmut Akkuş, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Aksaray Şubesini ziyaret ettiler. İl Müdürleri ziyarette MÜSİAD Aksaray Başkanı Eyüp Dağdaş ve yönetim kurulu üyeleri ile görüştü.
Ziyarette konuşan SGK İl Müdürü Bilal Akgün; “Yeniden yapılandırılan Genel Sağlık Sigortası (GSS) ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim borçları için yapılandırma süresinin uzatıldığını. 7143 sayılı kanuna göre SGK'ya olan sigorta prim borçlarını yapılandırmak için müracaat ettiği halde peşin ödeme veya borç taksitlerini süresinde ödeyemeyen ve bu nedenle yapılandırmaları bozulanlara 28 Şubat’a ödeme yapmaları halinde yapılandırma haklarının deva edeceğini belirterek. Borçların yapılandırılmasıyla kanun gereği uygulanan gecikme zammı ve cezası yerine Yıllık ÜFE’ye göre güncellenen borcun peşin veya iki ayda bir taksitler halinde ödenebildiğini hatırlatarak yapılandırmanın bozulmasına sebep olan süresinde ödenmemiş taksit/peşin ödeme tutarlarının geç ödeme zammı ile 28 Şubat kadar ödenebileceğini hatırlattı.
İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş ise; “Ücret Garanti Fonu, İşsizlik Ödeneği, İstihdamın Korunmasına Yönelik Aktif İş Gücü, Programlar ve İŞKUR Teşvikleri yanı sıra Genel ekonomik, sektör el, bölgesel kriz veya zorlayıcı sebeplerle işyerindeki haftalık çalışma sürelerinin geçici olarak en az üçte bir oranında azaltılması veya süreklilik koşulu aranmaksızın işyerinde faaliyetin tamamen veya kısmen en az dört hafta süreyle durdurulması hallerinde işyerinde üç ayı aşmamak üzere (Cumhurbaşkanı kararı ile 6 aya kadar uzatılabilir.) Sigortalılara çalışamadıkları dönem için gelir desteği sağlayan Kısa Çalışma Ödeneği” hakkında bilgi aktarımında bulundu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dağdaş, MÜSİAD Aksaray üyelerimizin, SGK ve İŞKUR Müdürlerimizin katılımıyla en kısa zamanda Dost Meclisi ve Bilgilendirme Toplantısı düzenleneceğini belirterek karşılıklı fikir alışverişlerinin yapıldığı ziyaret için Akgün ve Akkuş'a teşekkür etti. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon