İŞKUR’dan akademik çalışmaya destek

İŞKUR’dan akademik çalışmaya destek

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü (İŞKUR) Mahmut Akkuş,   Akademik Çalışma Programıyla çalışma hayatı ve istihdam alanındaki akademik çalışmaları desteklediklerini söyledi.
Akademik Çalışma Programı ile çalışma hayatı ve istihdam alanındaki akademik çalışmaların teşvik edilmesini önemsediklerini ifade eden Akkuş, “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un öncülüğünde hazırlanan akademik Çalışma Programı; lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri tarafından hazırlanacak olan akademik çalışmaları teşvik etmek, çalışma hayatı ve istihdam alanına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen bir programdır. Program ile; lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerini araştırma yapamaya teşvik etmek, öğrencileri destekleyerek işgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu alanlara yönelik beşeri sermaye havuzunun genişletilmesine katkı sağlamak, başarılı ilke uygulamalarının incelenerek ulusal bazda bilimsel kaynak oluşturacak akademik yayınların sayısını artırmak ve akademik çalışmaların sonuçlarının işgücü piyasasına uyarlanarak ülke menfaatlerine yönelik politikaların oluşturulmasını sağlamak amaçlanmaktadır” dedi.
ÖĞRENCİLERE NAKİT
PARA DESTEĞİ
15 Mart – 14 Nisan 2021 tarihleri arasında program başvuruların alınacağını ifade eden Akkuş, “İŞKUR lisans öğrencilerine 2.500 TL, yüksek lisans öğrencilerine 5.000 TL ve doktora öğrencilerine 7.500 TL tutarında destek sağlıyor. Bu programın hedef kitlesi, Yükseköğrenim kurumlarına kayıtlı aktif statüdeki (Lisans, Yükse Lisans ve Doktora) öğrencileridir. Lisans öğrencileri; Başvurunun yapıldığı tarih itibariyle genel akademik not ortalaması 4’lük sistemde 3,30 un, “4’lük sistemdeki notların 100’lük sistemdeki karşılıkları tablosunda 83,66” başarı puanının üzerinde olmalıdır. Başvuru tarihinden önceki 5 yıl içerisinde alınmış olmak şartıyla YÖK tarafından kabul edilen, merkezi yabancı dil sınavları ile eşdeğerliği kabul edilen birinden en az 70 puan almış olmak. 5 bin kelimeyi geçmeyecek akademik bir çalışma hazırlamak. Kamu kurum veya kuruluşlarda görev yapan personel olmamak şartları aranır. Uygulamaya alınan “Akademik Çalışma Programı” ile akademik çalışma yapmak isteyen lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine nakit para desteği sunulacaktır” diye konuştu.Akademik Çalışma Programı detaylarına https://akademi.iskur.gov.tr adresinden ulaşılabiliyor. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı