İYİ Parti yöneticileri gazetecilerle buluştu

İYİ Parti yöneticileri gazetecilerle buluştu

İYİ Parti Aksaray İl Teşkilatı yerel ve ulusal basınla bir araya geldi. İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Faruk Ağır, Milletvekili Ayhan Erel, Merkez İlçe Başkanı Polat Açıkgöz, İYİ Parti İl Yönetim Kurulu üyeleri toplantıda il ve ülke gündemini değerlendirdi.
Programda konuşun İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, “Şehrimizin her ne kadar merkez nüfusu 250 bin nüfusunu geçse de çarşıda pazarda hep karşı karşıya geldiğimiz insanlar. Diğer siyasi parti mensupları ve yöneticileri kesinlikle bizim düşmanımız değil. Sadece biz siyası rakibiz” dedi.
ORGANİZE SANAYİDEKİ ARSA
OLAYININ TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
İYİ Parti olarak yapıcı bir muhalefeti hem yerelde hem de ulusalda ilke edindiklerini belirten Erel,  “Bir eksiklik ve yanlışlık varsa veya uygulamada sıkıntı varsa, öncelikle ilgili makamlara Aksaray’ın adına leke gelmemesi adına iletiyoruz. Eğer mülki idare ile ilgili ise valimizi arayıp durumu bildiriyoruz. Belediye ile ilgili bir problem varsa bunu belediye başkanımıza iletiyoruz. Şimdi organize sanayi için bir ön tahsis var mı? Ya da yok mu? Buna bakmak lazım. Birilerine 200 dönüme yakın bir arsa verilmiş. Bu konu bize geldiğinde durumu valimiz ile paylaştık. 14 Ocak Cuma gününe kadar süresi devam ediyor ve bugünden sonra da takipçisi olacağız. Kamu yararına bir şey varsa organize sanayi bölgesinde bunu herkes hukuki yollara taşıyabilir. Bu uygulamada eksik varsa hukuki yollarla Aksaray menfaatine çevireceğiz ve bu işin takipsizi olacağız” dedi.
İLK SEÇİMDE İKTİDAR OLACAĞIZ
Millet ittifakının cumhur ittifakından çok farklı olduğunu belirten Erel, “Cumhur ittifakı ete kemiğe bürünmüş bir ittifak şeklinde. Biz farklı konularda farklı düşünebilen partiyiz yani bir aradayız ama yeri geldiğinde kendi ideolojimizi ortaya koyabiliyoruz. Son örnek olarak Suriye’ye asker gönderme olayındaki tezkereye CHP hayır derken, İYİ Parti kendi gerekçelerini ön planda tutarak evet dedi. Zaman zaman bu tip olaylar olabilir. Bunun olması millet ittifakında bir çatlak var anlamına gelmez. Zamanında veya erken bir seçimde Türk Milletinin yönetimine millet ittifakının geleceği aşağı yukarı herkes tarafından bilinmekte. Yapılacak seçimde çok net konuşuyorum: İYİ Parti yüzde 26 -27 ile bugünkü şartlarda 1’inci parti olur. AK Parti 25 ile ikinci CHP ise 24 ile üçüncü parti olur. Milletin gösterdiği adam Türkiye Cumhuriyeti’nin 13’üncü Cumhurbaşkanı olacak. Biz bu konuda çok iddialıyız” diye konuştu. İYİ Parti İl Başkanı Ömer Faruk Ağır ise, etkinliği katılan basın mensuplarının sorularına yanıtladı.
SEÇİMLERE TEŞKİLATIMIZLA HAZIRIZ
Faruk Ağır, “Genel Merkez’imizin talimatlarıyla işimi en iyi şekilde yapmak ve partimize gönül vermiş tüm üyelerimiz ile birlikte olası bir erken seçim ya da 2023’te yapılacak seçimde partimizi iktidara taşıyacak çalışma ve gayretin içindeyiz”  açıklamasında bulundu. Foto-Haber: Sümeyye ÇALIŞKAN

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası