İdlib unutulmadı

İdlib unutulmadı

Dünyanın tüm gündemleri bir anda gözle görülemeyecek kadar küçük bir virüse odaklanmışken, Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği bir yandan Vefa Sosyal Destek Grubu koordinesinde Aksaray geneline yardım ulaştırmaya çalışırken diğer yandan da zaten ölüm kalım savaşı veren mazlum coğrafyaları da gündemde tutmaya devam ediyor.
 
Aksaray İHH Başkanı Şenol Korkmaz, ”Bir yandan Aksaray'daki yetim, ihtiyaç sahibi ve işsiz kalan vatandaşlar için koştururken diğer yandan da ölüm kalım mücadelesi veren İdlib, Yemen, vb beş kriz bölgesi için de çaba sarf ediyoruz” dedi.
 
İdlib'e İHH Selime ve Ağaçören Temsilcilikleri ile Aksaray merkezden hayırseverler tarafından gönderilen iki tır yardımın dua merasiminde konuşan Başkan Korkmaz olağanüstü günlerden geçtiklerini ve bu sınavı da milletçe dayanışma ruhu ile aşacaklarını temenni ettiklerini belirtti. 
 
‘AKSARAY'DA VEFA GRUBU
ÜZERİNDEN YARDIM YAPIYORUZ’
İHH Başkanı Korkmaz, yaptığı açıklamada, büyük bir imtihan olarak kabul ettikleri bu sıkıntılı süreçte, kıymetli gönüllülerle gece gündüz iyilik gündemini diri tutmaya çalıştıklarını söyledi. Daha öncede açıkladığı üzere, İHH yardımlarının Vefa Sosyal Destek Grubu üzerinden dağıtıldığını hatırlatan Korkmaz, hayırseverlerin yardımlarıyla tamamlanan bir tır yardımın İdlib'deki çadırlarda yaşayan mağdurlar için değerlendirileceğini ifade etti.
 
VİRÜS İDLİB'İ DE VURDU
Açlık ve bombalarla mücadele eden İdlib halkının tüm dünyada olduğu gibi İdlib'de de etkisini gösterdiğini vurgulayan Korkmaz, Türkiye'de, tüm ülkelerin hayranlıkla takip ettiği takdire şayan sağlık hizmetleriyle virüsle mücadele edildiğini, lakin İdlib'in bu kadar şanslı olmadığını belirtti. İHH olarak kamplarda hijyen paketleri dağıtıldığını ve hastalıktan korunma amaçlı koruyucu hekimlik çalışmaları yapıldığını vurgulayan Korkmaz, bu vesileyle milletçe sahip olduğumuz imkanlara şükretmek gerektiğini söyledi. Yardım tırlarında un, kıyafet ve bir ailenin ihtiyaçlarını karşılayabilecek muhtelif gıdaların olduğu bildirildi. 
 
HAYIRSEVERLERE TEŞEKKÜR 
İHH Başkanı Korkmaz, bazı insanların iyiliğe aşık olduklarını ve her zaman ihtiyaç sahipleri için birşeyler yapmaya çalıştıklarını söyledi. Yine bir sürprizle mağdurları mutlu edecek olan hayırseverlere İdlib mağdurları adına şükranlarını ifade eden Korkmaz, yapılan iyiliklerin hayırseverlere cennet vesilesi olmasını diledi. Yardımların hem Aksaray genelinde hem de yurtdışında kriz bölgelerinde devam edeceği bildirildi.(Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı