İhtiyaç sahibi vatandaşlar için umut kapısı

İhtiyaç sahibi vatandaşlar için umut kapısı

Sosyal mağazadan ücretsiz olarak verilen giysi, ayakkabı ve tekstil gibi ürünler dar gelirli vatandaşların ihtiyaçlarını karşılıyor.
Aksaray Belediyesinin sosyal Belediyecilik anlayışı ile hayata geçirdiği geri dönüşüm kumbaralarında toplanan giysi ayakkabı ve tekstil ürünleri sosyal mağazadaki raflarda yerini alıyor. 48 mahalleye 260 adet geri dönüşüm kumbarası yerleştirdi. Geri dönüşüm kumbaralarında vatandaşların duyarlılığı ile ihtiyaç fazlası giysi, ayakkabı ve tekstil ürünleri toplanıyor.
 Belirli periyotlarda kumbaralardan alınan bu ihtiyaç fazlası ürünler ayrıştırılarak kullanılabilecek durumda olanlar deforme olmuş eşyalardan ayrılıyor. Kullanılmayacak durumda olan ürünler ise geri dönüşüme gönderiliyor.
Kullanılabilir durumda olan ürünler yıkanıp, dezenfekte edilip, ütülenerek ambalajlanıyor. Kullanıma hazır hale getirilen ürünler, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerince ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak için Sosyal Mağazanın raflarına yerleştiriyor.
İhtiyaç sahibi vatandaşlarda belediyenin bu sosyal hizmetinden faydalanmak istediklerinde Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne müracaat ederek bu ürünleri ücretsiz olarak temin edebiliyor. Geri dönüşüm kumbaralarından toplanan ürünlerin yanı sıra duyarlı vatandaşların ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmak üzere Belediyeye teslim ettikleri kullanılmamış ürünlerde sosyal mağazada dağıtılıyor. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı