İhtiyaçlar doğrultusunda çalışıyoruz

İhtiyaçlar doğrultusunda çalışıyoruz

Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu,  Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ile bir araya geldi.

Aydoğdu, Karayolları Genel Müdürlüğü çalışma sahasına giren konuları, Aksaray’ın ihtiyaçlarını ve halkın taleplerini, hali hazırda yapım işleri devam eden projeleri değerlendirdiklerini söyledi.

Konuyla ilgili bir bilgilendirme açıklaması yapan Aydoğdu; “Yapımı devam eden ve büyük oranda tamamlanan Aksaray Nevşehir Ayrımı - Güzelyurt yolunun kalan kısmının inşasına da bu yıl devam edilecek ve inşallah önümüzdeki sene başı itibariyle de bitirilmesi planlanmaktadır. 

Aksaray Nevşehir yolunun Bölünmüş Yol ve Bitümlü Sıcak Karışım asfaltlanma yapım işi de Genel Müdürlüğümüzce ihale edilmiş, işyeri teslimi yapılmış olup önümüzdeki aylarda çalışmalara başlanacaktır.

Yine Aksaray Ortaköy Yolunun Bölünmüş Yol ve İkmal işinin devamı için Genel Müdürlüğümüzce yapılan ihale işleri tamamlanması ve bugün itibariyle yüklenici firma ile karşılıklı imzalar atılmasıyla çalışmalar yeniden hız kazanacak ve yapım işleri bitirilecek.

Ayrıca Aksaray – Kireçlik yolunun ve Ağaçören ile Sarıyahşi ilçelerimizin E90 Bağlantısı yollarının Genel Müdürlük yol ağına alınması konusu bizim için önem arz ediyordu ve çok şükür Kireçlik yolu genel müdürlük yol ağına dâhil edildi. Bu sene itibariyle de Kireçlik yolunun tamamlanması planlanmaktadır. Ağaçören ile Sarıyahşi ilçelerinin bağlantılarının dâhil edilmeleri talebimiz ise değerlendirilme aşamasında olup bu konuda Karayollarının kanaatlerin müspet olması bizim için sevindirici bir gelişme oldu.
Yine daha önce gayretlerimiz ve Bakanımız Karaismailoğlu’nun olurları ile yol ağına alınan Otoyol Bağlantı Yollarının yol yapım, genişletme ve sathi kaplama çalışmalarına başlanmış ve bir bölümünde tamamlanmıştır.
Tarihi Karasu Köprümüz ile ilgili olarak da sevindirici gelişmeler mevcut. Köprümüzün restorasyonu yatırım programına alındı ve inşallah yakın zamanda ihale süreci başlayacak.
Ayrıca Aksaray Nevşehir yolu üzerindeki ihtiyaç olan kavşak düzenleme çalışmaları Genel Müdürlüğümüzce onaylanarak fiziki düzenleme işlemleri yapıldı ve işaretleme imalatları tamamlandı. Bu yıl içerisinde de sinyalizasyon çalışmaları tamamlanacak.
Küçük Sanayi Sitesi ile E-90 Karayolunu bağlayacak kavşak ihtiyacı ve makas altgeçit taleplerimiz için kat ettiğimiz gelişmeler bizim açımızdan oldukça verimli. Bakanlığımız tarafından değerlendirilmektedir. Buraların hayata geçirilmesi artık devletin kendi kuralları içerisinde araştırılacak ve sonrasında gerçekleşmesi noktasında yine devletimizin imkânları doğrultusunda bir karar verilecek.
Bunun yanında Karayolları Yatırım Programı için Aksaray’ımızda önem arz eden, ihtiyaç hâsıl olan bütün taleplerimiz iletilmiş olup gerekli inceleme ve değerlendirmelerden sonra devletimizin imkânları çerçevesinde neticeler elde edeceğiz inşallah.
Aksarayımızın ve hemşerilerimiz ihtiyaçlarının ve taleplerinin karşılanması için çalışmaya devam edeceğiz, bugün gündeme getirilen tüm konuların ve projelerin takipçisi olacağız” dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı