İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası, mağduriyeti azaltıyor

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası, mağduriyeti azaltıyor

Sigorta acentesi Fatih Şimşek, araçlardaki yedek parça fiyatlarının yükselmesi ile birlikte bir sürücünün kusurlu trafik kazasına karışması durumunda ortalama zararı cebinden ödememesi için sigortalarına ek ‘İhtiyari Mali Mesuliyet’ sigortası yaptırmasını tavsiye etti.

İkinci ilave sigortaya bu yıl talebin arttığını söyleyen Şimşek, “İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası; araç sahibinin üçüncü şahıslara verdiği maddi zararın, trafik sigortası teminatları kapsamında karşılanmasının ardından kalan kısmı maddi ve manevi güvence altına alan bir sigortadır. Artık otomobil fiyatları ile yedek parçaları fiyatları tavan yaptığı için, kusurlu olarak karıştığımız bir kazada karşı tarafa 50 bin lira maddi hasar ve 500 bin lira bedeni hasarı karşılayan zorunlu sigortanın bir teminatı vardır. Şu anda trafik sigortalarında meydana gelebilecek maddi bir hasarda kusurlu araç, kusursuz aracın belirli bir limit ile zararını karşılamaktadır. Orta segment bir aracın sadece tamponu ve farları 60 bin lira civarında tutmaktadır. Bu durumda sigortanın poliçesi zararın üst tutarını karşılamamaktadır. Bunun için vatandaşlarımıza mağduriyet yaşamamaları için zorunlu sigortanın yanında, ikinci ek ilave sigorta yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. İkinci sigortaya tek seferlik 100 ila 300 lira arasında para ödeyerek, zararının tamamını karşılayabilir” dedi.

 

 

‘TRAFİKTE SİGORTASIZ ARAÇ SAYISI ARTTI’

Sigorta fiyatlarındaki artış sonrası trafikte sigortasız araç sayısının arttığını söyleyen Şimşek, “İlimizde trafik sigortası maliyetlerinin artmasından dolayı sigortasını yaptıramayan sürücülerin sayısı oldukça arttı. Bu sürücüler maddi veya yaralamalı kazaya karıştıklarında ciddi sıkıntılar yaşamaktadır. Sürücülerin kazalarda herhangi bir sıkıntı yaşamaması için mutlaka zorunlu trafik sigortasını yaptırması gereklidir” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası