İkinci kez hayat bulan kıyafetler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor

İkinci kez hayat bulan kıyafetler  ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor

Kullanılabilir durumda olan ürünler ihtiyaç sahiplerine teslim edilirken kullanılmaz durumda olan 15 ton üründe geri dönüşüme gönderilerek ekonomiye kazandırılıyor

Ülke genelinde başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında Aksaray’da çeşitli projeler yürütülüyor.

Aksaray Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Giysi Kumbarası Uygulaması’ ile kullanılmayacak durumda olan kıyafetler ekonomiye kazandırılıyor. 

Giysi kumbaraları şehir içerisinde 48 mahallede 257 farklı noktada bulunuyor. İhtiyaç fazlası olan kıyafet, ayakkabı, kaban gibi ürünler belediye ekipleri tarafından kumbaralardan toplanıyor. Kullanılabilir durumda olan ürünler yıkama, ütüleme ve paketleme işlemlerinin ardından ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor. Kullanılmayacak durumda olanlar ise geri dönüşüme gönderilerek ekonomiye kazandırılıyor.

VATANDAŞLAR GİYSİ KUMBARALARINA  DUYARLILIK GÖSTERİYOR

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, vatandaşların giysi kumbaralarına duyarlılık gösterdiğini söyledi. Dinçer,“Giysiler ikinci kez hayat bularak ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Burada sadece sıfır atık değil aynı zamanda ihtiyaç sahibi aileler ile yardımseverler arasında da aracı oluyoruz. Kullanılmayacak durumda olan giysiler ise geri dönüşümle ekonomiye kazandırılıyor. Projeye destek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Giysi kumbaralarında toplanan ürünler ile birçok ailenin ihtiyacını karşılanıyor. Kullanılabilir durumda olan ürünler ihtiyaç sahiplerine teslim edilirken kullanılmaz durumda olan 15 ton üründe geri dönüşüme gönderilerek ekonomiye kazandırılıyor.  (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası