İlk ders zili çaldı

İlk ders zili çaldı

KÖY OKULLARI YÜZ YÜZE EĞİTİME HAZIR

Köy okulları bugün itibari ile aşamalı ve kontrollü bir şekilde yüz yüze eğitime başladı.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Okul Müdürlüklerinin iş birliğinde tüm ilkokul ve ortaokullar ile tüm bağımsız anaokulu ve özel eğitim ana okullarda haftada 5 gün yüz yüze eğitime geçildi. İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda yüz yüze eğitime başlayacak okulların ihtiyaç duydukları maske, dezenfektan, sıvı sabun gibi temizlik malzemeleri okullara ulaştırıldı.
Okul içerisinde öğrenci, öğretmen ve diğer çalışanların maske kullanımıyla ilgili belirlenen kurallar ve gerekli uyarılar yazılı ve görsel olarak paylaşıldı.  Okullarda temizlik görevlilerinin iş esnasında maskenin yanı sıra eldiven ve benzeri korucuları kullanmaları için önlem alındı. Eğitim ortamlarının düzenli olarak doğal yollarla havalandırılması için gerekli düzenlemeler yapıldı.
‘HİÇBİR ŞEY YÜZ YÜZE
EĞİTİMİN YERİNİ TUTAMAZ’
Akin Köyü İlkokulu Müdürü Okan Çelik “Tüm dünya ile birlikte ülkemizin de mücadele ettiği bu salgın sürecinde bizlere düşen asıl vazife, süreçten gerekli dersi almış bir şekilde yolumuza devam etmek ve okullarımızı birlikte açmaktır. Bu sorumluluk bilinciyle eğitim- öğretim kalitesini arttırmak için tüm eğitim paydaşlarıyla el birliği ve gönül birliği içinde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Pandemi sürecinde okullarınızdan, arkadaşlarınızdan ve sosyal hayattan uzak kalarak herkesin sağlığı için evde kalmaya özen göstererek ellerinizden geleni yapan herkese teşekkür ediyorum. Tekrar okullarınıza dönebilmeniz ve olması gerektiği gibi eğitim alabilmeniz için bizler de tüm imkânları seferber ediyoruz. Salgınla mücadele ettiğimiz bu süreçte değerli velilerimizin, öğrencilerimizin başarısında büyük bir rol üstlendiğini biliyor; önümüzdeki süreçte de eğitim faaliyetlerinin başarılarla taçlandırılması için desteklerinizi esirgemeden devam ettirmenizi diliyoruz. Bu duygu ve düşünceler içerisinde milli, manevi değerler ve bilgiyle yoğuracağımız; onlara iyi birer model olmayı hedeflediğimiz yeni dönemin öğretmen, öğrenci ve velilerimiz başta olmak üzere tüm milletimize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.
Çelik, “Pandemi döneminde okul olarak, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün rehberliğinde öğrencilerimizin evine kitaplar dağıttık. Her hafta nöbetçi öğretmenlerimiz ile birlikte öğrencilerimizin yanlarında olmaya çalıştık fakat hiçbir şey yüz yüze eğitimin yerini tutamaz” diye konuştu.
1 Mart’tan itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki anasınıfları ile özel eğitim sınıflarında, haftada iki gün yüz yüze eğitim yapılacak, tüm resmi ve özel ortaokullar ile İmam Hatip Ortaokullarının 8. Sınıflarında da yüz yüze eğitime başlanacak. Foto-Haber: Şeyda COŞAR
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı