İndirimli Yüksek Lisans olanağı

İndirimli Yüksek Lisans olanağı

Aksaray Üniversitesi personeli üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde açılan tezsiz Yüksek Lisans programlarına yüzde 50 indirimli kayıt olacak.

Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin yapılan konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Tezsiz yüksek lisans öğrenim ücretlerinde 2019-2020 Eğitim-Öğretim Güz Yarı Yılından itibaren geçerli olmak üzere üniversite personelimizeyüzde 50 indirim olanağı tanınmıştır. Personelimiz bu haktan bir kere yararlanmak üzere 2 bin TL’yetezsiz yüksek lisans yapabilir.
Ücret iki eşit taksitte dönem başlarında tahsil edilecektir. Tezsiz YL programlarının normal öğrenim süresi 2 yarıyıl, azami öğrenim süresi 3 yarıyıldır. Bu öğrenim ücreti 3 yarıyılı kapsayan programın toplam ücretidir. Tezsiz YL programlarının dersleri hafta içi 17.00’dan sonra veya hafta sonları yapılmaktadır. Programlara başvuru için lisans mezunu olmanız yeterli olup, ALES’e girme zorunluluğu olmayıp almış olduğunuz bir puanınız var ise değerlendirme aşamasında yüzde 20 artı puan katkısı sağlamaktadır.” dedi.
Rektör Şahin: “Üniversite personelimize bu pozitif ayrımcılığa vesile olması nedeniyle Enstitü Müdürü Doç. Dr. Sevilay Uslu Divanoğlu ve Enstitü yönetimine teşekkür ederiz.”diye konuştu. Haber-Foto: Dilara ARSLANGEDİKLİ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı