İnovasyonda kadın 2021 projesi yeni girişimcilerini bekliyor

İnovasyonda kadın 2021 projesi  yeni girişimcilerini bekliyor

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), TÜBİTAK Marmara Teknokent, Bilişim Vadisi ve KOSGEB iş birliğiyle düzenlenen girişimcilik kampı, kadın girişimcileri desteklemeyi amaçlıyor.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Aksaray KADEM temsilcisi Feyza Baydar, ‘İnovasyonda Kadın’ projesinin bu yıl 6’ıncısının düzenlendiğini söyledi. Projenin öncelikli hedefinin, kadınların girişimcilik cesaretini artırmak olduğunu ifade eden Baydar, “Bu yılın sloganı ‘Projeni Geliştir, Tarihi Sen Değiştir’. İlk başvuru sürecinin sonunda hakem heyetinin değerlendirmeleri sonucu kampa katılmaya hak kazanan 30 girişimci kadın, 5 gün süreyle eğitime tabi tutulacak. 11-17 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek bu kampta, ön elemeleri geçen 30 kadın girişimciye, Girişimcilik ve Start Up Ekosistemi, Start Up Analizi ve Teknolojik Olgunluk, Girişimcilikte Liderlik, İş Fikirleri Swot Analizi, İş Hukuku ve Mentörlük gibi pek çok konuda eğitim verilecek. Kamp sonunda hakem heyetinin değerlendirmeleri sonunda seçilen 5 başarılı proje sahibine (Bir yıl içinde ulusal ve uluslararası destek programlarından destek alması durumunda) 50 bin TL para ödülü verilecek” dedi.
Baydar, yurdun dört bir yanındaki kadın girişimcileri, projeye katılmaya davet etti.Proje hakkında ayrıntılı bilgi ise  www.inovasyondakadin.org adresinde yer alıyor. Haber: Şeyda COŞAR

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı