İnşaat çalışmaları kısa süre içerisinde başlayacak

İnşaat çalışmaları kısa süre  içerisinde başlayacak

TIP FAKÜLTESİ BİNASININ YAPIM İŞİ İHALE AŞAMASINA GELDİ

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Tıp Fakültesi Morfoloji (Eğitim) Binasına ilişkin proje çalışmalarının tamamlandığını, yapım işinin ihale aşamasına geldiğini, mümkün olan en kısa sürede inşaat çalışmalarına başlanacağını söyledi.
12 bin 560 metrekare büyüklükte tasarlanan bina, Mühendislik Fakültesi ile Yeni Sosyal Tesislerin arasında kalan alana inşa edilecek. Tüm detayların gelecek yıllar da göz önüne alınarak planlandığına dikkat çeken Rektör Şahin, binanın ihtiyaçların bütününe karşılık verebilecek donatılara sahip olacağını belirtti.
Oldukça geniş bir alana ve donatılara sahip olacak morfoloji binasının tamamlanmasıyla Tıp Fakültesi’ndeki eğitim-öğretimin niteliğinin de artacağına dikkat çeken Prof. Şahin, “Binamız enerji performans yönetmeliğine uygun olarak tasarlanacak. Bu kapsamda enerji tüketimlerinin takip edilebilmesi ve dış ortam hava sıcaklığına göre iç ortam havasının ayarlanabilmesi için otomasyon kontrolü yapılabilecek. Binanın projeleri tamamlandı ve yapım işi ihale aşamasına geldi. Mümkün olan en kısa zaman içinde inşaat çalışmalarına başlamayı planlıyoruz” dedi. 
Rektör Şahin, şu ana kadarki sürecin son derece verimli biçimde ilerlediğini belirterek, çalışmalara katkı sunan herkese teşekkür etti.  (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı