‘İnsan onuruna yakışır bir iş ve yaşam için’

‘İnsan onuruna yakışır bir iş ve yaşam için’

ERTÜRK, “1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ’NÜ YÜREKTEN KUTLUYORUM”

CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk 1 Mayıs 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Başkan Ertürk, “Emekçilerin alın teri ve kanları ile vermiş oldukları mücadelenin simgesel bir tarihi olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü gibi meydanlarda büyük coşkularla kutlanılan bugünü korona virüs gerekçesiyle kutlayamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz. 1 Mayıs’ta yükselen sesin, ülkemizde tüm çalışanlara daha iyi çalışma koşullarının sağlanacağı, taşeron sisteminin tamamen ortadan kaldırılacağı, herkesin insan onuruna yaraşır bir şekilde çalışarak emeğinin karşılığını alacağı, iş kazalarının yaşanmayacağı bir dönemin başlamasına vesile olması en büyük dileğimizdir. İşçi ve emekçilerimizin hak mücadeleleri, her türlü siyasi çekişmenin ve polemiğin üzerindedir. Siyasi görüşü ve ideolojisi ne olursa olsun, işçi ve emekçilerin ortak bir amaçta uzlaşması ve birlikte mücadele etmeleri kaçınılmazdır.
‘Ne ezen, ne ezilen insanca hakça bir düzen’ kurana kadar emekçilerimiz ile omuz omuza haksızlıklara, adaletsizliklere karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Tüm dünya emekçilerinin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü yürekten kutluyor, emeğin karşılığının alındığı, çocuk işçiliğinin son bulduğu, adil ve yasaksız bir dünya dileğiyle, 1977 yılında Taksim'e çıkan emek ve özgürlük mücadelesinin öncülerini şükranla anıyoruz. Barış, özgürlük, demokrasi için, savaşsız bir dünyada sömürüsüz, insan onuruna yakışır bir iş ve yaşam için hep birlikte yeniden alanlarda buluşacağız” dedi.(Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı