İnternet bağımlılığına yürüyüşle dikkat çektiler

İnternet bağımlılığına yürüyüşle dikkat çektiler

İNTERNET BAĞIMLILIĞINA FARKINDALIK İÇİN DOĞA YÜRÜYÜŞÜ YAPTILAR
Teknoloji günümüzde insan hayatına sayısız faydalarla hayranlık uyandırmakta ve cazibe merkezi olarak görülmektedir. Teknoloji kullanımı ise bir yandan bireyler için statü kazanma vasıtası olarak görülürken diğer yandan kişinin teknoloji kullanımı üzerinde kontrolünün kayıp olması ve teknolojiyi ölçüsüz ve sınırsız kullanması birçok problemi beraberinde getirmekte internet bağımlılığı ve bunun sonuçları bütün dünyada tartışmalar ve çözüm arayışlarına sebep olmaktadır.
Bu bağlamda İlimizde faaliyet gösteren kısa adı Adask olan Aksaray Dağ Arama Kurtarma ve Doğa sporları derneği sanal bağımlılığa dikkat çekmek için hafta sonu Kapadokya bölgesine yürüyüş düzenledi.
YÜRÜDÜLER TIRMANDILAR
Aksaray ve Nevşehir Bölgesinden gelen Dağcı ve Doğacı ekiple birlikte Kapadokya’da bulunan vadilerde tırmandılar ve yürüyüş gerçekleştirdiler. Birçok dağcı ve doğacının katıldığı aktvitede12 kilometre yürüyüş yapan ekip. Zorlu arazide kayalıkları ve vadileri aşan, derelerden geçen doğa tutkunları, Doğayla iç içe olmanın, stres atıp rahatlamanın sanal ortamdan uzak olmanın harika olduğunu bildirdiler.
İP ÇEKME YARIŞI VE İZCİ OYUNU OYNADILAR
Ekip Yürüyüşe ve Tırmanışa başlamadan doğaya duyarlı olarak tüm katılımcıların telefonlarını bir file içinde topladılar. Bilgisayar ve ekran bağımlığına dikkat çekmeyi amaçlayan Adask ekibi düzenlediği Kapadokya etkinliğinde bir günlüğüne de olsa sanal alemden uzaklaşıp doğayla buluşmanın mutluluğunu sağlamış oldular.
Baharı karşılamak, doğayla baş başa kalmalarını sağlamak üzere düzenlenen etkinlikte ekip ip çekme yarışı ve izci oyunları oynayarak dolu dolu bir gün geçirdiler. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon