İş-Kur’dan 27 kişilik yeni kurs

İş-Kur’dan 27  kişilik yeni kurs

İŞ-KUR MESLEK EDİNDİRME KURSLARI BAŞLIYOR

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Ortaköy’de aşçı kursu, Ağaçören’de ev tekstili ürünleri hazırlama elemanı kurslarında müracaatların başladığı duyuruldu.
İŞ-KUR ve Ortaköy Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen kurslarla ilgili yapılan açıklamada: “Uzman personeller aracılığıyla özel sektörün ihtiyaç duyduğu eleman donanımını kazandırmak hedefleniyor.  Böylece Aksaray’ın unutulmaya yüz tutmuş geleneksel lezzetlerini yeniden yaşatmak zengin yerel mutfak kültürünü tanıtmak amaçlanıyor. Dezavantajlı gruplar içerisinde yer alan kadınlara yönelik olarak düzenlenecek olan ikinci bir kurs ise Ağaçören’de  ilçemizde düzenlenecek olan ev tekstili ürünleri hazırlama elemanı kursudur. Kursiyerler her iki kursumuzda da mesleki deneyim ve tecrübe kazanırken bir taraftan da günlük 30 TL kursiyer cep harçlığı ile birlikte iş kazası ve meslek hastalığı genel sağlık sigortaları İŞKUR tarafından karşılanacaktır.  İl Müdürlüğümüz ile Ortaköy Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında istihdam garantisiz olarak 15 kişilik Aşçı kursu açılmıştır kurs başvuruları 18.11.2019-27.11.2019 tarihleri arasındadır kurs Ortaköy Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü binasında 08:30-16:30 saatleri arasında yapılacaktır kurs 02.12.2019-24.06.2020 tarihleri arasında toplam 142 fiili gündür. Kursiyerler kursa geldikleri gün başına 30 TL kursiyer cep harçlığı alacaktır. İl Müdürlüğümüz ile Ağaçören Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında istihdam garantisiz olarak 12 kişilik Ev Tekstil Ürünleri Hazırlama Elemanı mesleğinde mesleki eğitim  kursu açılmıştır kurs başvuruları 18.11.2019-27.11.2019 tarihleri arasındadır kurs Ağaçören  Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü binasında 08:30-16:30 saatleri arasında yapılacaktır kurs 02.12.2019-25.03.2020 tarihleri arasında toplam 82 fiili gündür. Kursiyerler kursa geldikleri gün başına 30 TL kursiyer cep harçlığı alacaktır” denildi. (Haber Merkezi)
KURSLARA BAŞVURU ŞARTLARI
  • İş-Kur’a kayıtlı işsiz olmak,
  • 15 yaşını tamamlamış olmak,
  • Mesleğin gereklerine uygun olarak belirlenen özel şartlara sahip olmak,
  • Kurumca aynı meslekte düzenlenen kursu tamamlamamış olmak,
  • İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmak,
  • Emekli olmamak,
  • Kurslara katılmama yönünde yaptırım uygulanmıyor olmak,
  • Yüksek Öğrenimde Okuyan Öğrenciler Hariç Örgün öğretimde öğrenci olmamak.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı