İşbaşı eğitim programı ile 8 ayda 800 istihdam

İşbaşı eğitim programı  ile 8 ayda 800 istihdam

İşbaşı eğitim programı 
ile 8 ayda 800 istihdam


 Bilhassa işgücü piyasasında işverenlerin nitelikli eleman ihtiyacı işbaşı eğitim programları marifeti ile karşılanıyor. Özellikle son 1 hafta içerisinde 150 kişilik istihdam gerçekleşti. Kursiyerlerimiz bir taraftan mesleki deneyim ve tecrübe kazanırken, bir taraftan da günlük 77,71 TL,Öğrenciler için 58,27 TL,İşsizlik ödeneği alanlar için 38,85 TL ödeme yapılıyor.
 
Gençlerin işbaşı eğitim programı kapsamında teşvik bilgilerine pratik ekleyerek İŞKUR sayesinde özel sektör marifetiyle edindikleri deneyimlerine özgeçmişlerinde yer verilecektir. Bununla birlikte işbaşı eğitim programı kapsamında kursiyer olarak başlayan vatandaşlarımızın genel sağlık sigortası ile iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primleri de İŞKUR tarafından karşılanıyor.
İşbaşı Eğitim Programları imalat sektörleri için en fazla 6 ay diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay maaş ve sigorta desteği olarak uygulanmaktadır. Daha detaylı bilgi için www.iskur.gov.tr adresi ve bizzat İŞKUR'a müracaat ederek bilgi edinebilirler.
 
ÇALIŞAN ANNELERE 400 TL ÇOCUK BAKIM DESTEĞİ
 
Ayrıca kurslar kapsamında 2 ile 5 yaşında çocuğu olan çalışan annelere 400 lira Çocuk Bakım Desteği, İşte Anne Programı kapsamında ise 0 ile 15 yaş arası çocuğu olan annelere ise günlük 80 TL ödenmektedir. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı