Işıl Mantı ParkSite’de ziyaret gerçekleştirdi

Işıl Mantı ParkSite’de  ziyaret gerçekleştirdi

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Aksaray Şubesi 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü kapsamında toplumda farkındalık oluşturulması amacıyla Kültür ParkSite AVM’ye stant açarak bu konuda önemli bir çalışma başlattı.
Kültür ParkSite’de ki standı ziyaret eden Aksaray Valisi Ali Mantı’nın eşi Işıl Mantı, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü Kapsamında KADEM Başkanı Feyza Baydar’dan bilgiler aldı.
KADEM Başkanı Feyza Baydar: “Şiddet hiçbir zaman, toplumumuzun kültüründe ve değerlerinde, aileler, komşular yahut arkadaşlar tarafından hoş karşılanan bir durum olmamıştır. Fakat zayıflayan aile, arkadaşlık ya da komşuluk ilişkileri, insanların birbirlerinden kopuk hayatlar sürmelerine neden oluyor. KADEM de bu yaklaşımdan hareketle, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü kapsamında kamu spotu hazırladı. Videoda ‘Sen varsan şiddete yer yok!’ sloganıyla şiddete kayıtsız kalınmaması gerektiğine vurgu yapılıyor” dedi.
 
Baydar, kamu spotunu şu şekilde özetledi: “Filmde, apartman sakinleri komşularının evinden gelen gürültü sesleri ile şiddet uygulandığını fark ediyorlar. Sesleri duyan ailelerden biri, Alo 183 Sosyal Destek Hattı’nı arayarak yardım istiyor. Diğer ailede duruma müdahale etme ihtiyacı hissediyor ve eşine şiddet gösteren adamı, bir bahaneyle evden çıkarmak için zekice bir yol buluyor ve olaylar gelişiyor. Film, şiddetin aile içi bir mesele olmadığına dikkat çekiyor. Bu yüzden de nerede olursa olsun, şiddete karşı bir tutum geliştirmenin, insani ve vicdani bir sorumluluk olduğu tekrar hatırlatılıyor”
IŞIL MANTI: “AİLEDE ŞİDDET İNANÇ VE KÜLTÜR
DEĞERLERİMİZE UYMAYAN OLUMSUZ BİR DAVRANIŞ”
Işıl Mantı da yapılan çalışmanın önemini belirterek hiç kimsenin şiddeti hak etmediğini söyledi. Ailede şiddetin inanç ve kültür değerlerimize hiçbir zaman uymayan olumsuz bir davranış olduğunu vurgulayan Işıl Mantı; “Böyle bir şiddet olayı ailede ve kadına yapılan bir davranış olarak görüldüğünde toplum olarak hepimiz buna karşı durmalı, bunun yanlışlığını her ortamda dile getirmeliyiz” dedi.
KADEM Aksaray Şubesinin standını beraberinde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü eşi Türkan Aktürk ile birlikte ziyaret eden Işıl Mantı, Baydar’a çalışmalarında başarılar dileyerek KADEM’in 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü kapsamında düzenlediği etkinliğe destek olmak için ziyaret ettiklerini ifade etti. Aksaray Egemen Gazetesi Haber Servisi

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı