İşlemler daha hızlı hale geliyor

İşlemler daha hızlı hale geliyor

Aksaray Belediyesi vatandaşların yerel yönetim hizmetlerinden daha etkin ve kaliteli şekilde yararlanılması için başlattığı Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) ile işlemler gerçekleşecek.
İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığının yayınladığı genelge ile yılbaşından itibaren EBYS sistemine geçiş yapan Aksaray Belediyesi, e-belediye sistemi hakkında personellerine bilgilendirme seminerlerini sürdürüyor.
Aksaray Belediyesi meclis salonunda gerçekleşen seminerde e-Belediye sistemi içerisinde yer alan istek ve şikâyet modülü kullanıcı personellere tanıtıldı. Hem kurum içindeki iş ve işleyişi hızlandırmak hem de vatandaşların Belediyeye ilettikleri istek ve şikâyetlerin ne şekilde cevap verileceği personellere anlatıldı.
Vatandaşların, belediyeye ilettikleri istek ve şikâyetler iletildiği anda SMS yolu ile bilgilendirme yapılarak istek ve şikâyetlerinin kayıt altına alındığını teyit edecek ve belediye tarafından istek ve şikâyet konusu çözümlendiğinde tekrar SMS yolu ile bilgi verilecek.
E-Belediye Bilgi Sistemi ile Belediyenin tek veri tabanında ortak bir altyapıda, standart yazılımlarla tüm iş ve işlemlerin elektronik ortamda yapılabilmesi ve yerel hizmetlerin elektronik ortamda vatandaşa sunulması sağlanıyor. Sistemle vatandaş odaklı yerel yönetim yapısı oluşturularak vatandaşların yerel yönetim hizmetlerinden daha hızlı, kolay, etkin ve kaliteli şekilde yararlanılması amaçlanıyor.
E-Belediye Bilgi Sistemi üzerinden sunulan hizmetlerin elektronik ortama taşınmasıyla vatandaşlara zaman ve mekândan bağımsız kesintisiz hizmet alma imkânı sağlanıyor.(Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı