İstihdam ve Kariyer fuarı yoğun ilgi gördü

İstihdam ve Kariyer fuarı yoğun ilgi gördü

İŞKUR KAMPÜSTE AKSARAY ETKİNLİĞİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un talimatlarıyla tüm Türkiye'de başlatılan “İŞKUR Kampüste” istihdam ve kariyer günleri Aksaray'da başarıyla tamamlandı.
Aksaray Valiliği, Aksaray Çalışma ve İş Kurumu ve Aksaray Üniversitesi iş birlikteliğinde yapılan kariyer günleri ve istihdam fuarı yoğun ilgi gördü.
Program kapsamında üniversite öğrencilerine hitaben bir konuşma yapan Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut Akkuş; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın başlattığı 2019 yılı istihdam seferberliği kapsamında 18 başlıkta teşviklerve destekler söz konusudur. Bilhassa gençlerimizin istihdamına yönelik ciddi desteklerle İŞKUR gençlerin yanındadır. Bu nedenle İŞKUR kampüste sloganıyla gençlerimizle birlikte kariyer planları gerçekleştirecek teşvik ve desteklerinizden yararlandıracağız.
Gerek mesleki deneyim kazanması, gerek girişimci yönlerinin artırılması, gerekse işgücü piyasasında belirgin şekilde yer alabilmesi için aktif işgücü çalışmalarımızın öznesiniherzaman gençler oluşturmaktadır.”dedi.
5.500 GENÇE DANIŞMANLIK GERÇEKLEŞTİ
Akkuş konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü; “2018 yılında 500 gencimiz uygulamalı girişimcilik eğitimlerimizden yararlanmıştır.
1.000'i aşkın gencimiz otomotiv'den tekstil sektörüne kadar İŞKUR'un işbaşı eğitim programı, meslek edindirme kursları, mesleki beceri ve eğitim iş birlikteliği geliştirme protokolleri aracılığıyla istihdam edilmiştir.
İşe İlk Adım Projesi ile Yüksekokul, Fakülte mezunlarımız işgücü piyasasında yer almışlardır.
5.500 gencimize danışmanlık hizmeti verilmiş iş arama becerileri ve staj ve kariyer planları desteği sağlamıştır.
500 gencimiz istihdam garantili meslek edindirme kursları kapsamında faydalanmıştır.    697 gencimiz işbaşı eğitim programı kapsamında yararlanmıştır.
MEZUNLARIMIZ İŞE YERLEŞTİRMEDE TÜRKİYE 4.’SÜ
“Tüm bu çalışmaların sonucunda genç istihdamında Türkiye 10’su ve yüksek öğrenim mezunlarının istihdamında da Aksaray Türkiye genelinde 4’üncü olmuştur.” Diyen Akkuş sözlerini şu ifadelerle noktaladı; “Ayrıca öğrencilerimizin istihdama girişini kolaylaştırmak için Cumhurbaşkanımızın talimatıyla başlatılan 100 günlük eylem planı içerisinde yer alan “İşe İlk Adım Projesi” kapsamında 18 ve 29 yaş arası yüksekokul ve fakültelerden mezun olan gençlerimizi İşbaşı Eğitim Programı kapsamında; en az 3 ay maaş ve sigorta desteği İŞKUR tarafımızdan karşılanırken, 3 aylık maaş ve sigorta işveren tarafından karşılandığı döneminde ücretlerinde %50’lik destek, İŞKUR tarafından sağlanacaktır. Ayrıca işveren de 1 yıllık sözleşme imzalanması halinde yine gençler adına İŞKUR %25'lik bir destek sağlayarak en az gençlerimizin 1,5 yıl istihdamda kalmalarını, staj ve mesleki deneyim fırsatı yakalamalarını sağlayacaktır. (Haber Merkezi)
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon