İstihdamda ENGEL yok

İstihdamda ENGEL yok

AKSARAY BELEDİYESİ VE AHİLER KALKINMA AJANSI ARASINDA ENGELLİLERİN İSTİHDAMI KONUSUNDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Aksaray Belediyesi ile Ahiler Kalkınma Ajansı işbirliği ile  ''istihdamda Engel Yok'' adlı projenin protokolü imzalandı. Engelli bireylerin özel sektörde istihdam edilmesine olanak sağlayan “İstihdamda Engel Yok” projesi engellilerin meslek seçebilmesi ve bu alanda eğitim alabilmesinin önü açıldı.
Ahiler Ajansının onaylandığı projeye göre Aksaray’da yaşayan engelli bireylerin mesleki beceriler kazanabileceği, sosyal gelişim ve uyumlarını destekleyecek atölyeler ve yaşam alanları oluşturulması planlandı.  Aksaray Belediyesi Meclis salonunda gerçekleşen imza töreninde Belediye Başkanı Evren Dinçer, anlaşma protokolünde yer alan detayları paylaştı.
PROJE ÖNCÜ FİRMALAR
TARAFINDAN DESTEKLENDİ
Proje kapsamında, eğitim müfredatı Milli Eğitim Bakanlığına göre belirlenen özel sektördeki engelli bireylerin iş istihdamına yönelik ve eğitim alan bireylerin özel sektör ihtiyacına yönelik olan ve eğitim alan bireylerin istihdamları Colin’s, ORSAM A.Ş. gibi öncü firmalar tarafından da desteklenecek.
Engelli Koordinasyon Merkezinde yiyecek içecek işleri atölyesi, motorlu araçlar teknoloji atölyesi, giyim üretim atölyesi ve tarım atölyesi kurulacak. Koordinasyon Merkezine Engelsiz Kafe açılarak burada da engelli bireylerin istihdamı gerçekleştirilecek. Mesleki eğitime katılamayacak olan engelli bireyler için ise sosyal etkinlik salonları oluşturulacak.
Yapılacak ek eğitim-seminer faaliyetleri ile süreç içerisinde ailelerin bilinçlendirilmesi, yapılacak olan iş birliğinin güçlendirilmesi hedeflendi. Proje ortağı olan İŞKUR, Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ATSO ile yapılacak iş birliği sayesinde, eğitim alacak bireylere iş ve meslek danışmanlığı sağlanacak ve eğitim süreci sonunda mesleki yeterlilik belgesi verilecek. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı