‘İyilikte herkesin izi var’

‘İyilikte herkesin izi var’

KORKMAZ, “HEDEF BİN YETİMİ DESTEKLEMEK”

Aksaray İnsani Yardım Derneği (İHH) Dünya Yetimler Günü vesilesiyle Aksaray'lı yetim çocuklar için yaptıkları faaliyetler ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir yazılı bir açıklama yayınladı.
Dernek Başkanı Şenol Korkmaz açıklamasında şunları söyledi: “Kıymetli bağışlarınızla ve gönüllü kardeşlerin çabalarıyla Aksaray'ımızda yetim yavrularımız maddi ve manevi olarak sürekli desteklenmektedirler. Bu vesileyle iyilikte izi olan herkese minnettarız. İHH tarafından İslam İşbirliği Teşkilatına yapılan teklif ile her Ramazan ayının 15 günü Dünya Yetimler Günü olarak idrak edilmeye başlandı. İHH olarak yetim projesi kapsamında özel çocuklarımızı aylık 125 TL ile her ay düzenli olarak desteklemeye başladık. An itibariyle dünya genelinde desteklenen yetim sayısı 112 bine ulaşmıştır. Proje kapsamında 257 çocuğumuza burs vererek yaşları tutmayan ağabey ve ablalarını da dâhil ettiğimizde bu sayı 900’e kadar çıkıyor. Burs almayan yetimlerimize bayramlık, okul ihtiyaçları, vb yardımlarla yardımcı oluyoruz. Özel emanet olarak kabul ettiğimiz yetimlerimizi kendi evlatlarımızdan hiçbir zaman ayırt etmedik. Bu minvalde eğitimlerini çok önemsiyor ve her türlü desteği sunmaya gayret ediyoruz. Özel okullarda ücretsiz okuyan çocuklarımız mevcut. Özel kurslara giden çocuklarımıza imkânlar ölçüsünde yardımcı oluyoruz. Bilim Merkezinde çocuklarımız için bir ekip kuruldu, bilimsel ve teknolojik araştırma ortamları oluşturuyoruz. Üniversiteye hazırlanan gençlerimize gönüllü bir kardeşimiz uzaktan eğitim koçluğu hizmeti veriyor. Bütün bu çabalar çocuklarımızın geleceğe emin adımlarla hazırlanmaları içindir. Kovid-19 salgını ile uzaktan eğitim sürecine girdiğimiz sıkıntılı süreçte yetimlerimizin eğitimi aksamasın diye tablet hediye ettik. Her yıl geleneksel hale gelen ve bir iş adamı tarafından karşılanan bayramlık kıyafet desteği devam ediyor. Her yıl yaklaşık bin çocuğumuzu sevindiriyoruz.”
Yetimlere her türlü yardımın sunulduğunu ifade eden Korkmaz, şu ifadeleri kullandı; “Ramazan kolisi, Adak Kurbanı, kışlık yakacak, ev tadilatı, eşya yardımı, vb her türlü yardımda yetim ailelerimize öncelik tanıyoruz. Hanım gönüllülerimiz bu Ramazan'da da çok ihtiyaç sahibi yetim aileler, engelli ve yaşlı ailelere iftarlık dağıtıp, hayır dualarını alıyorlar. Pandemi nedeniyle geleneksel iftar programı yapılamadığı için yetim ailelerimize tahinli pide, kumanya yardımı ve mini hediyeler takdim edilecek. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Yetim Birimi yetkililerimiz sürekli çocuklarımızın durumlarıyla yakından ilgilenmektedirler. Hanım gönüllülerimiz anneleri belirli aralıklarla telefonda arayarak durumlarını ve taleplerini dinleyip, gereken yapmaktadırlar. Genç gönüllülerimiz çocuklarımızı yalnız bırakmıyor, sürekli onları mutlu etmek için çaba sarf ediyorlar. Yetim, öksüz ve kimsesiz çocuklarımızın rahatlıkla gelerek vakit geçirebilecekleri bir mekân oluşturduk. Gençlik ve Spor Bakanlığına yaptığımız başvurunun onaylanması ve Aksaray Belediyesi işbirliğinde şehrimizin ilgiye ihtiyacı olan çocuk ve gençlerine huzur dolu bir ortam sunmak istiyoruz. Merkezimizi yakında hizmete sunacağız. An itibariyle 312 yetim dostu hayırsever özel çocuklara destek sunmaktadırlar.” (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı