KADEM’den ‘inovasyon’ kampı

KADEM’den ‘inovasyon’ kampı


Kadın ve Demokrasi Derneği’nin (KADEM) bu yıl 5’incsini düzenleyeceği ‘İnovasyonda Kadın’ projesine başvurular sürüyor.
Konuyla ilgli KADEM Aksaray İl Temsilciliğinden yapılan açıklamada TÜBİTAK MARTEK ortaklığı ile yürütülen ‘İnovasyonda Kadın Projesi’ kapsamında bu yıl 5’inci Girişimcilik Kampı düzenleneceği belirtildi.
Kadınların girişimcilik yeteneklerinin artırılması ve bunu nitelikli istihdam oluşturma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri amacıyla hayata geçirilen projeye inovasyon için fikri olan bütün kadınlar davet edildi.
Oluşturulacak hakemlerinin yapacağı değerlendirme sonucunda finale kalan 30 proje belirlenecek. Finalde yer alacak projelerin sahibi 30 kadın girişimci, gerçekleştirilecek olan girişimcilik kampında, akademisyenler tarafından girişimcilik, pazarlama ve ticarileştirme alanlarında eğitim alarak tecrübe paylaşımı ve uygulamalar yapılacak.
Kamp sonunda seçilecek en iyi 5 proje uygulamaya geçirildiği takdirde ise 25 bin lira ilave destekle ödüllendirilecek.
Girişimcilik kampına katılmak isteyenler "www.inovasyondakadin.org" adresinden başvurularını gerçekleştirebilecek.  
KAMPIN EĞİTİM BAŞLIKLARI
TÜBİTAK Marmara Teknokent yürütücülüğü ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), Bilişim Vadisi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) işbirliğinde düzenlenecek olan ''İnovasyonda Kadın'' temalı 5. Girişimcilik Kampının temel eğitim başlıkları şu şekildedir. Girişimcilik,Start-Up, İnovasyon ve Süreç Yönetimi.  Maliyet Analizi. Finansal Tablolar.  Proje Yazımında Dikkat Edilmesi Gerekenler.  İş Planı Hazırlama 6. Proje Döngüsü. İş Planı Proje Yazım Mentörlüğü. Startup Analizi Nasıl Yapılır? Şirket Geliştirme ve Markalaşmanın Önemi. Markalaşma Sürecinde Uygulanacak Stratejiler.  Patent ve Marka Tescili/İş ve Ticaret Hukuku. Etkili Sunum Teknikleri. Canvas Modeli nedir.  Değer Teklifi Oluşturma. Pazarlama. Foto-Haber: Dilara ÇİFTCİ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı